• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  01.03.2020, 12:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.04.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.04.2020, 18:00

Sławomir Peszko: Cieszę się, że reprezentowałem Lechię na mundialu

2018-07-11 11:30:00
- To była moja ostatnia szansa, by zagrać na tak wielkiej imprezie. Dlatego muszę się cieszyć z tego jednego występu, z tych minut, które spędziłem na murawie. Jestem z tego dumny i zadowolony - powiedział pomocnik Lechii Gdańsk Sławomir Peszko, który wraz z reprezentacją Polski uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Rosji.

- Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie końcowy wynik, który osiągnęliśmy, bo oczekiwania były inne. Dla mnie było to ogromne przeżycie. Zagrałem w ostatnim spotkaniu (Polska wygrała z Japonią 1:0 - przyp. red.), za co jestem wdzięczny trenerowi Adamowi Nawałce. Cieszę się, że jako pierwszy Lechista reprezentowałem nasz klub na mistrzostwach świata. Wracam jednak już na "swoje", w Lechii wiele się zmieniło. Mam nadzieję, że najbliższy sezon będzie lepszy niż poprzedni. 

 

Jak wyglądały przygotowania do mundialu, a później treningi w Rosji? 

 

- Obóz w Arłamowie był bardzo wymagający, każdy chciał się do mistrzostw przygotować jak najlepiej. W trakcie mundialu zawodnicy, którzy nie grali w spotkaniach, normalnie trenowali, a obciążenia były porównywalne do wysiłku meczowego. Nigdy się tego nie da zastąpić w 100%, ale cały czas byliśmy gotowi do gry. 

 

Miałeś raptem kilka dni wolnego, zdecydowanie mniej niż pozostali zawodnicy. Na jakim etapie są Twoje przygotowania do sezonu?

 

- Przede mną dużo pracy. Miałem tydzień przerwy, by trochę odpocząć. W najbliższych dniach będę normalnie trenował z drużyną. Braki uzupełnię po treningach czy z trenerem od przygotowania fizycznego. Decyzje odnośnie mojej gry w sparingach, a później w lidze należą do trenera Stokowca. 

 

Wróciłeś do Gdańska, do Lechii. W kadrze zespołu pojawiło się kilku nowych zawodników bądź wrócili z wypożyczeń, kilku piłkarzy także odeszło. Co myślisz o tych zmianach? 

 

- Szatnia została zdecydowanie odświeżona, pojawiło się wiele nowych-starych twarzy, więc optymistycznie na to patrzę. Chciałbym być wzorem w szatni i na boisku dla młodszych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z profesjonalną piłką. Będzie potrzeba trochę doświadczenia i dyscypliny, by wszystko dobrze funkcjonowało.

 

 

 

 

Autor: Łukasz Szczepiński, Fot. Grzegorz Radtke /058sport.pl
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się