• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Sławomir Peszko: ten sam cel dla Lechii i reprezentacji

2017-03-17 17:02:00
Sławomir Peszko znalazł się w gronie wybrańców selekcjonera Adama Nawałki na wyjazdowy mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2018 z Czarnogórą, który czeka Biało-Czerwonych 26 marca w Podgoricy. – Zawsze podkreślam, że gra w kadrze to dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie – powiedział skrzydłowy Lechii Gdańsk.

– Cieszę się, że selekcjoner Adam Nawałka znów obdarzył mnie zaufaniem – powiedział Peszko. – Zawsze podkreślałem, że gra w kadrze to dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie. Z dużymi nadziejami udam się więc na zgrupowanie przed meczem z Czarnogórą.  Liczę że zagram w tym spotkaniu i pomogę drużynie w odniesieniu jakże ważnego zwycięstwa – powiedział Peszko.

Reprezentacja Polski prowadzi aktualnie w tabeli grupy E z dorobkiem 10 punktów. Czarnogóra jest druga, mając o trzy "oczka" mniej. – Szykuje się więc mecz na szczycie. Podgorica to gorący teren, o czym mogliśmy się przekonać chociażby w poprzednich eliminacjach do Mundialu. Ten mecz jednak będzie inny, choć pewnie równie trudny. Ale znamy swoją wartość jako drużyna i pojedziemy tam po trzy punkty – dodał Peszko, który zanim wyjedzie na zgrupowanie reprezentacji narodowej, obejrzy z trybun spotkanie ligowe Biało-Zielonych ze warszawską Legią. 

– Żałuję bardzo, że nie będę mógł pomóc kolegom na boisku, ale muszę jeszcze odcierpieć karę za czerwoną kartkę. Z pewnością będę przeżywał to spotkanie na trybunach, ale jednocześnie ściskał - razem z pełnym stadionem kibiców - kciuki za nasz zespół. Wiadomo, jaki będzie nasz cel na ten mecz. Taki sam jak w przypadku spotkania reprezentacji w Podgoricy. Sięgnięcie po trzy punkty – powiedział Peszko.