• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Sławomir Peszko: Wygraliśmy umiejętnościami piłkarskimi

2017-04-19 10:30:00
Po spotkaniu derbowym Sławomir Peszko miał wiele powodów do zadowolenia. Lechia odniosła zwycięstwo, a sam „Peszkin” powrócił na boisko po czterech meczach pauzy i wpisał się na listę strzelców.

- Cieszę się z powrotu, z tego, że dobrze wszedłem w mecz i przeprowadziłem kilka dobrych akcji. Były co prawda momenty, że nie czułem się w stu procentach pewnie, ale to dlatego, że długo nie grałem. Ważne, że odnieśliśmy zwycięstwo, bo to prestiżowy mecz dla klubu – mówił po spotkaniu skrzydłowy gdańskiej Lechii.

Piłkarz, który podwyższył prowadzenie Lechii na 2:0 przyznaje, że pierwszy kwadrans spotkania nie był najlepszy w wykonaniu gospodarzy, ale potem było już znacznie lepiej.

- Na początku niestety dostosowaliśmy się do tego chaosu, który prezentowała Arka. Po 15 minutach opanowaliśmy grę, przejęliśmy inicjatywę i w konsekwencji strzeliliśmy gola. W drugiej połowie dalej przeważaliśmy i padła moja bramka. Mocne wstrzelenie piłki w pole karne i rykoszet, może nie była to akcja z cyklu „stadiony świata”, ale liczy się, że wpadło do siatki – relacjonował „Peszkin”.

Skrzydłowy Biało-Zielonych przyznaje, że udzieliła mu się atmosfera derbów, ale samo spotkanie nie miało aż takiej temperatury, jak jesienny mecz Lechii z Arką w Gdyni.

- Było zdecydowanie spokojniej, a my na pewno czuliśmy się dużo lepiej piłkarsko, jako drużyna. Wiadomo, że ten mecz był bardzo ważny dla kibiców i towarzyszyły mu duże emocje. Natomiast my na boisku musieliśmy zachować spokój i chłodne głowy, nie nakręcać się dodatkowo, bo to bywa zgubne. Wygraliśmy przede wszystkim umiejętnościami piłkarskimi – zakończył Sławomir Peszko.