04.08.2018, 20:30
    10.08.2018, 18:00

Sławomir Peszko zagrał na Mistrzostwach Świata [WIDEO]

2018-06-28 18:00:00
Skrzydłowy Lechii wszedł na boisko w drugiej połowie meczu z Japonią. Polska wygrała 1:0.

Sławomir Peszko znalazł się w 23-osobowej kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Rosji, jednak nie zagrał w pierwszych dwóch meczach z Senegalem i Japonią. Peszkin pojawił się na placu gry w trzecim spotkaniu. Z Japonią wszedł w 79. minucie, zmieniając Rafała Kurzawę.

Przypomnijmy, że Peszko jest pierwszym piłkarzem Lechii, który wystąpił na mundialu.

Niestety Polska przegrała dwa pierwsze mecze (1:2 z Senegalem i 0:3 z Kolumbią) i mimo wygranej z Japonią zajęła ostatnie miejsce w grupie. Jedyną bramkę w meczu strzelił Jan Bednarek po podaniu z rzutu wolnego Rafała Kurzawy.

33-letni pomocnik Lechii zagrał na drugim wielkim turnieju - wcześniej wystąpił na Euro 2016 we Francji. Dwa lata temu wszedł w 88. minucie w meczu z Irlandią Północną, 87. minucie z Niemcami i 104. minucie z Szwajcarią.

W sumie Peszko zagrał dla reprezentacji Polski w 44 meczach, w których strzelił dwa gole. Peszkin zadebiutował 19 listopada 2008 roku w meczu z Irlandią w Dublinie. Jedyne dwie bramki zdobył z Danią w 2010 roku i Irlandią w 2015 roku.