• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.06.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  09.06.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.06.2020, 18:00

Sławomir Wojciechowski o Turnieju Złote Lwy Gdańskie 2019 [WIDEO]

2019-06-05 12:00:00
- Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kibiców Lechii Gdańsk i nie tylko, bo spodziewamy się świetnych zespołów z naszej ekstraklasy oraz mniejszych akademii, które prezentują również wysoki poziom. Wystąpi także nowerska Valerenga Oslo. Wszystkich chętnych zapraszam w dniach 15-16 czerwca do naszego domu, na stadion przy ulicy Traugutta 29 - powiedział dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

- Przed nami turniej młodzieżowy, więc tym chłopakom na pewno nie zabraknie ambicji, będzie wiele emocji. Nie każda drużyna ma możliwość konfrontowania się z drużynami z ekstraklasy, z najlepszych akademii w Polsce. My mamy taką możliwość co chwilę, a gdy jeszcze przyjeżdżają drużyny z zagranicy, to jest to dla nas jeszcze większa motywacja, jako zarządzających akademią a dla chłopców wielka przyjemność.

 

W piłce młodzieżowej presja wyniku ma zdecydowanie inne znaczenie, a w wielu turniejach nie są prowadzone końcowe klasyfikacje. 

- Z wynikiem sportowym to jest różnie. My uczymy przede wszystkim dzieci sportowej postawy, gry fair play. Wynik w szkoleniu młodzieży nie jest ważny, ale dążenie do odniesienia zwycięstwa trzeba uczyć od najmłodszego. Chcemy, żeby nasz turniej się rozwijał, żeby był to na razie najmocniejszy turniej na północy Polski. Z biegiem lat będziemy pracować, by organizować liczący się turniej na skalę kraju.

 

Kolejna edycja Złotych Lwów Gdańskich nie mogłaby się odbyć bez wsparcia partnerów i sponsorów. 

- Wsparcie partnerów jest dla nas bardzo ważne, bo bez nich nie udałoby się nam zorganizować tak fajnego turnieju. Należy podkreślić, że nasz turniej nie jest komercyjny, nie zarabiamy na tym pieniędzy. Chcemy przede wszystkim stworzyć świetne warunki do gry w piłkę nożną, do rywalizacji z najlepszymi. Także bez pomocy partnerów nie dalibyśmy rady tego osiągnąć.


Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się