Sparingowa sobota drużyn Akademii Lechii

2019-02-16 15:15:00
W sobotę drużyny Akademii Lechii U-23 i U-18 rozegrały spotkania towarzyskie na sopockim Ogniwie. Spotkanie zespołu U-23 z trzecioligową drużyną Chemik Moderator Bydgoszcz zakończyło się zwycięstwem Biało-Zielonych 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Marcel Wszołek. Drugie spotkanie z udziałem naszych piłkarzy zakończyło się wynikiem 2:1 dla zespołu Sokoła Zblewo. Gola dla Lechistów zdobył Kuba Lizakowski.

Piłkarze Lechii dobrze rozpoczęli spotkanie, bo już w 11. minucie rywalizacji Marcel Wszołek trafił do bramki, wyprowadzając Biało-Zielonych na prowadzenie. W kolejnych minutach mecz miał bardzo zacięty przebieg. Drużyna Chemika postawiła trudne warunki, czego można było się spodziewać. Sytuacje do zdobycia kolejnych bramek miały oba zespoły, ale w decydujących momentach zawodnikom brakowało trochę skuteczności i szczęścia.

Lechia Gdańsk U-23 - Chemik Moderator Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Bramka: Marcel Wszołek (11.)

Lechia: Maciej Woźniak - Jakub Kapuściński, Grzegorz Wojtkowiak, Daniel Mikołajewski (46. Kuba Lizakowski), Dominik Szukiełowicz - Jan Kopania, Marcel Wszołek, Mateusz Cegiełka - Egy Maulana Vikri (60. Jakub Cieślicki), Adam Kucznier, Sebastian Rugowski

__________________________________________________________________________

Drugi sparing mógł także świetnie rozpocząć się dla naszej drużyny, ale Kuba Lizakowski nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam. W kolejnych minutach goście zdołali objąć prowadzenie, wykonując pewnie rzut karny. Biało-Zieloni zdołali jednak przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Bartosz Kuźniarski zagrał do Lizakowskiego, który  trafił do siatki. Dla "Lizaka", jak mówią na Kubę koledzy, było to kolejny gol w okresie przygotowawczym. Rywale w drugiej części gry zdołali jednak strzelić decydującą bramkę, która padła po strzale z około 20 metrów.

Lechia Gdańsk U-18 - Sokół Zblewo 1:2 (1:1)

Bramka dla Lechii: Kuba Lizakowski

Lechia: Kuba Michałowski - Dominik Rycewicz, Paweł Lekowski, Mateusz Kaczyński, Bartosz Kuźniarski - Dima Posyhliuzhnyj, Jakub Cieślicki, Ryszard Sumiński - Karol Landowski, Kacper Sezonienko, Jakub Lizakowski

W drugiej części gry na boisku pojawili się: Kacper Chomicz - Rafał Włodarczyk, Jakub Kałuziński, Michał Sadowski, Mateusz Wiewiórski