04.08.2018, 20:30
    10.08.2018, 18:00

Sparingowe zwycięstwo z FK Zeleziarne Podbrezova

2018-07-07 14:45:00
Lechia w piątym letnim spotkaniu towarzyskim pokonała słowacki zespół FK Zeleziarne Podbrezova 3:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Patryk Lipski, Lukas Haraslin i Flavio Paixao.

W wyjściowym składzie Lechii na sobotni sparing pojawili się zawodnicy, którzy spędzili mniej czasu na boisku w trakcie meczu z Pogonią Szczecin (2:1). Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu Biało-Zielonych, którzy starali się grać szybko, na dwa kontakty. Słowacki zespół natomiast cierpliwie czekał na swoją okazję do kontrataku. W 18. minucie jeden z zawodników z Podbrezova oddał groźny strzał z okolic pola karnego, trafiając w słupek naszej bramki. Kilka minut później w sprytny sposób golkipera rywali próbował zaskoczyć Patryk Lipski, ale Martin Kuciak popisał się skuteczną interwencją na linii bramkowej. W doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania faulowany w polu karnym był Jakub Arak, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Lipski.

Po zmianie stron gra była bardziej otwarta, piłkarze obu zespołów mieli więcej okazji do oddawania strzałów w kierunku bramki. W 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik słowackiej drużyny główkował w kierunku bramki, ale świetną paradą popisał się Dusan Kuciak. W odpowiedzi Biało-Zieloni wyprowadzili dwa groźne kontrataki, których głównym bohaterem był Arak, ale w decydujących momentach nie zdołał oddać skutecznego strzału w kierunku bramki przeciwników.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie przewagę mieli Biało-Zieloni. Piłkarze FK Zeleziarne ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale Dusan Kuciak dobrze prezentował się w bramce, radząc sobie z próbami przeciwników. Kwadrans przed końcem Piotr Stokowiec wpuścił na boisku dziewięciu nowych zawodników, a zdjął dziesięciu. Mimo gry w osłabieniu Biało-Zieloni zdobyli drugiego, a potem trzeciego gola. Najpierw po świetnej akcji na listę strzelców wpisał się Lukas Haraslin, a końcowy rezultat ustalił Flavio Paixao.

FK Zeleziarne Podbrezova - Lechia Gdańsk 0:3 (0:1)

Bramki dla Lechii: Patryk Lipski (45+), Lukas Haraslin (83.), Flavio Paixao (85.)

Lechia: Dusan Kuciak - Rafał Kobryń (75. Paweł Stolarski), Joao Nunes (75. Michał Nalepa), Adam Chrzanowski (75. Błażej Augustyn), Mateusz Lewandowski (46. Przemysław Macierzyński (75. Filip Mladenović)) - Daniel Mikołajewski (75. Daniel Łukasik), Patryk Lipski (75. Jarosław Kubicki), Karol Fila (75. Mateusz Sopoćko) - Florian Schikowski (75. Lukas Haraslin), Jakub Arak (75. Flavio Paixao), Egy Maulana Vikri (opuścił boisko w 75. minucie).

Podbrezova (skład wyjściowy): Martin Kuciak - Matus Turna, Jan Krivak, Daniel Magda, Matus Mikus, Michal Obrocnik, Martin Baran, Opoku Endy Bernadina, Jakub Więzik, David Lesko, Jakub Sedlacek

Autor: Łukasz Szczepiński, Fot. Grzegorz Radtke /058sport.pl