21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

Sparingowy remis z Olympiakosem Pireus 1:1

2019-07-03 18:50:00
Lechia Gdańsk zremisowała mecz towarzyski z Olympiakosem Pireus. Spotkanie podopiecznych Piotra Stokowca z wicemistrzem Grecji zakończyło się wynikiem 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Rafał Wolski.

Na początku meczu zawodnicy obu drużyn badali teren. W 5. minucie groźną akcję przeprowadzili goście, jednak Zlatan Alomerović pewnie złapał piłkę. Dwie minuty później w zamieszaniu pod bramką Olympiakosu do futbolówki dopadł Egy Maulana Vikri i silnie uderzył. Piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do pola. W 15. minucie po rzucie rożnym Biało-Zieloni mieli kolejną okazję do zdobycia pierwszego trafienia. Na bramkę strzelał Maciej Gajos, ale piłka odbiła się od obrońcy z Pireusu i wyszła za linię bramkową. W 29. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Daniel Łukasik, ale piłkę na rzut rożny wybił obrońca greckiego zespołu. Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszli goście. Dwie groźne akcje Greków zakończyły się niecelnymi strzałami.

Na początku drugiej połowy gra toczyła się głównie w środku pola. W 67. minucie zaatakowali goście. Pomocnik Olympiakosu posłał piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później futbolówka wpadła do siatki bramki Greków. W polu karnym sprytnie powalczył Flavio Paixao, który chwilę później podał do Rafała Wolskiego. Wracający po kontuzji “Wolak” uderzył piłkę przy słupku i pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach dwa strzały oddali zawodnicy Olympiakosu. W obu przypadkach Alomerović nie musiał interweniować, ponieważ piłka przeleciała nad poprzeczką. W 88. minucie znakomitą okazję do poprawienia wyniku miał Lukas Haraslin. Silny strzał z pola karnego obronił bramkarz gości. Do piłki dopadł jeszcze Sławomir Peszko, jednak po jego strzale piłka odbiła się od obrońcy. W doliczonym czasie gry najlepiej w polu karnym Lechii zachował się Guerrero i strzałem w lewy górny róg bramki pokonał Alomerovicia.

Lechia Gdańsk - Olympiakos Pireus 1:1 (0:0)

Bramki: Rafał Wolski (69.) (Lechia) - Guerrero (90+3.) (Olympiakos)

Skład Lechii: Zlatan Alomerović - Karol Fila (74. Tomasz Makowski), Mario Maloca (74. Błażej Augustyn), Michał Nalepa, Filip Mladenović (60. Lukas Haraslin) - Egy Maulana Vikri (60. Sławomir Peszko), Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (60. Rafał Wolski), Zarko Udovicić - Artur Sobiech (60. Flavio Paixao)