• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Statystki Lechii Gdańsk w rundzie jesiennej Lotto Ekstraklasy 2017/2018

2017-12-20 15:00:00
Piłkarze Lechii Gdańsk zakończyli rundę jesienną Lotto Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Sprawdźmy, co o występach Biało-Zielonych w rozegranych do tej pory spotkaniach mówią liczby.

Gdańszczanie po 21 jesiennych spotkaniach plasują się na 11. pozycji w Lotto Ekstraklasie z dorobkiem 25 punktów. Bilans Lechistów to 6 zwycięstw, 7 remisów i 8 porażek. W rundzie jesiennej Biało-Zieloni strzelili 30 goli, tracąc 33 bramki i osiągali podobne rezultaty na Stadionie Energa Gdańsk, co na wyjazdach. Bilans domowy podopiecznych Adama Owena to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki. Z kolei z obcych boisk Biało-Zieloni przywieźli do Gdańska 3 wygrane, 4 remisy i 4 porażki.

 

Na dorobek 30 goli Lechistów złożyło się przede wszystkim 14 bramek Marco Paixao – najskuteczniejszego piłkarza Lechii w rundzie jesiennej. 5 trafień dołożył jego brat Flavio, zaś dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Błażej Augustyn i Joao Oliveira. Po jednym golu strzelili Milos Krasić, Mateusz Matras, Sławomir Peszko, Romario Balde i Rafał Wolski. Dwie bramki dla Lechii padły zaś po strzałach samobójczych rywali.

 

Jeśli chodzi o asysty to najwięcej zgromadził ich Sławomir Peszko, który zanotował cztery podania, otwierające kolegom drogę do bramki.Tuż za nim z trzema asystami uplasował się Milos Krasić.

 

Najwięcej minut na boisku w pierwszej części sezonu spędził Dusan Kuciak, który zagrał we wszystkich 21 meczach Lechii od pierwszej do ostatniej minuty. W sumie na boisku przebywał więc przez 1890 minut. Za golkiperem Lechii uplasował się Marco Paixao z 1857 minutami na „liczniku”, a na trzecim miejscu pod względem czasu gry znajduje się Flavio Paixao, który rozegrał 1488 minut.

 

Najczęściej na bramkę rywali uderzał Marco Paixao, który w całej rundzie oddał 57 strzałów, z czego 26 w światło bramki. Drugi pod względem podjętych prób był jego brat Flavio, który oddał 30 strzałów, z czego 12 celnych. Milos Krasic uderzał 16 razy, z czego 8 razy w bramkę.

 

Najczęściej faulowanym zawodnikiem Lechii w pierwszej części rozgrywek Lotto Ekstraklasy był Marco Paixao, którego rywale nieprzepisowo powstrzymywali 45 razy. 42 razy faulowany był Flavio Paixao, a 32 przewinienia sędziowie odgwizdali za faule na Sławomirze Peszce. Wśród piłkarzy Lechii najczęściej przepisy przekraczał również Marco Paixao, który faulował 50 razy. Marco także najczęściej łapany był na spalonym – 25 razy.

 

W pierwszej części sezonu zasadniczego najwięcej żółtych kartek obejrzał Grzegorz Wojtkowiak, który pięciokrotnie karany był przez sędziów w ten sposób. Natomiast Romario Balde i Michał Nalepa po razie ukarani zostali bezpośrednimi czerwonymi kartkami.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się