• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

Szczęśliwy finał akcji „Lechia bez Granic”. Boisko w Nowej Wilejce gotowe! [ZDJĘCIA]

2017-09-14 10:52:00
Pamiętacie naszą akcję crowdfundingową „Lechia bez Granic”? W listopadzie i grudniu ubiegłego roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” oraz Fans4Club.com zbieraliśmy pieniądze na budowę wielofunkcyjnego boiska w Nowej Wilejce koło Wilna, które ma służyć dzieciom z mieszkających tam polskich rodzin. Miło nam poinformować, że budowa boiska została ukończona i z obiektu już korzystają nasi rodacy żyjący w Wilnie i okolicach.

Budowy boiska podjęły się siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, które prowadzą w Nowej Wilejce świetlicę „Dom, który czeka…”. W niej polscy uczniowie z Wilna i okolic mogą spędzić czas po zajęciach w szkole, odrobić lekcje, czy pobawić się. Marzeniem sióstr było zbudowanie dla podopiecznych „Domu, który czeka” boiska, dzięki któremu mogliby oni bezpiecznie i w godnych warunkach na sportowo spędzać czas na świeżym powietrzu. Siostry własnymi siłami i środkami rozpoczęły budowę, ale w obliczu braku funduszy jej dokończenie nie byłoby możliwe.

 

Wówczas jednak do akcji wkroczyliście Wy – kibice Lechii Gdańsk. To dzięki Waszej hojności, Waszym otwartym sercom oraz wsparciu i zaangażowaniu uzbieraliśmy w akcji „Lechia bez Granic” ponad 47 tys. zł. Dzięki temu można było dokończyć budowę boiska w Nowej Wilejce.

 

Przypominamy jednocześnie, że dzięki Waszym datkom mogliśmy także sprawić radość wychowankom gdańskich domów dziecka, przekazując im gwiazdkowe prezenty. Za to wszystko składamy Wam serdeczne podziękowania. Kolejny raz udowodniliście, że bycie kibicem Lechii Gdańsk to wielka sprawa.

 

Dziś z dumą i radością informujemy, że boisko w Nowej Wilejce jest już gotowe i codziennie korzystają z niego najmłodsze dzieci z rodzin polonijnych mieszkających na Litwie. Dzięki Wam mogą w komfortowych warunkach realizować swoje sportowe pasje i aktywnie wypoczywać, grając w piłkę nożną czy koszykówkę.

 

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć dokumentującą powstawanie boiska w Nowej Wilejce.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się