Tomasz Makowski: Chciałbym zadebiutować w Ekstraklasie [ROZMOWA]

2018-10-05 13:00:00
- Myślę, że dobrze pokazałem się w tym spotkaniu, a na debiut w Ekstraklasie cierpliwie czekam. Chciałbym zagrać na Stadionie Energa Gdańsk, przed tymi kibicami - powiedział pomocnik Lechii Gdańsk Tomasz Makowski, który w spotkaniu Pucharu Polski z Wisłą Kraków zadebiutował w pierwszym zespole Biało-Zielonych.

- Może trochę na początku się denerwowałem, ale w kolejnych minutach już tego nie czułem. Dobrze wszedłem w to spotkanie. Współpraca była bardzo dobra, dużo podpowiadał mi Jarek Kubicki. Mówił kiedy wyjść do przeciwnika, a kiedy zostać. Rozglądałem się na boisku czy jest za mną, dużo mi pomógł w tym meczu. 

 

W trwającym sezonie sporo minut na boisku spędziło dwóch  absolwentów Akademii Lechii - Karol Fila i Mateusz Sopoćko, a kolejni młodzi zawodnicy czekają na swoją szansę. - Widać jaki jest trener Piotr Stokowiec, już w Zagłębiu Lubin stawiał na młodych zawodników. Jak przyszedł do Gdańska, to chyba było wiadomo, że nie zmieni swojej koncepcji. 

 

Tomek Makowski za dobrą postawę na boisku w ostatnich tygodniach otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 20, która przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw świata. - Trochę nie spodziewałem się tego powołania, bo dopiero co wróciłem do gry. Trener Jacek Magiera był w Gdańsku, oglądał nasze spotkania w drugim zespole. Myślę, że o powołaniu zadecydował mecz pucharowy w Krakowie. Na pewno jest to jakiś cel, żeby wziąć udział w mistrzostwach świata i pokazać się na nich. 

 

Tomek poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Górniku Łęczna, gdzie regularnie występował w linii pomocy. - Poziom rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów w porównaniu do 1. Ligi to duża różnica. Przejście do piłki seniorskiej było dla mnie dosyć ciężkie, ale z czasem grało się coraz lepiej. Mogłem w ten sposób zebrać doświadczenie i trochę się ograć. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się