Tomasz Makowski: Pracuję po to, by trener na mnie stawiał

2019-02-15 19:07:00
- Jesteśmy przygotowani na 100% do każdego meczu. Obojętnie czy to przeciwnik z dołu tabeli czy z góry. Trzeba być gotowym na każdą ewentualność, nie można nigdy odpuszczać - mówi Tomasz Makowski przed starciem z Koroną Kielce.

- To dobrze grający w piłkę zespół, z dobrymi warunkami fizycznymi i stałymi fragmentami gry. Zawodnicy Korony podchodzą agresywnie, odbierają dużo piłek. Musimy być na to przygotowani. Treningi były przygotowane pod ich styl. Jak to będzie wyglądało? Przekonamy się w sobotę na meczu - ocenia rywala pomocnik Biało-Zielonych.

 

 

Makowski jesienią wywalczył miejsce w pierwszym składzie i nie oddał go do ostatniego meczu w 2018 roku z Górnikiem. Z kolei w pierwszym spotkaniu tego roku, młody pomocnik pojawił się po przerwie.

 

- Pracuję po to, by trener na mnie stawiał. Z każdym meczem gra wygląda lepiej, zbieram doświadczenie, mam przy sobie np. Daniela Łukasika, który dużo pomaga i podpowiada. Podobnie jak inni zawodnicy. Chcę łapać jak najwięcej minut i zagrać na Mistrzostwach Świata U-20. Czy na nich zagram? Wszystko zależy ode mnie. Trener Magiera ogląda mecze, porównuje zawodników i wybierze najlepszy skład.

 

 

W składzie Biało-Zielonych pojawia się regularnie wielu młodych zawodników, kolejni są dołączani do kadry pierwszego zespołu, inni otrzymują szansę, by z nim trenować.

 

- Lechia to dobre miejsce dla młodych zawodników. Trener stawia na młodzież, co pokazał także mecz z Pogonią. Sztab tworzy to zaplecze.

 

Czy w związku z tym, na młodych ciąży jakaś dodatkowa presja? - Na każdym zawodniku ciąży jakaś presja, ponieważ gra się po to, by wygrywać. Każdy w osiemnastce czy wyjściowym składzie chce pomóc i dać coś zespołowi. Tak jak kiedyś powiedział trener, wejść na szczyt jest łatwiej, trudniej się na nim utrzymać

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się