Tomasz Makowski: W Lechii jest szansa na rozwój

2019-07-29 10:33:00
- W Lechii jest teraz większa konkurencja, a to powoduje, że jest szansa na rozwój. Trzeba bardziej walczyć o to, żeby grać i wykorzystywać szanse, gdy się je dostanie - powiedział po rozpoczęciu sezonu pomocnik Lechii Tomasz Makowski

W porównaniu do czwartkowego spotkania II rundy eliminacji Ligi Europy, trener Piotr Stokowiec przeprowadził dziesięć zmian w wyjściowej jedenastce.

 

- Nikt nie wie, czy taki skład jeszcze kiedyś wybiegnie na murawę. Trener mówił wielokrotnie, że będą rotacje w składzie. Mimo wszystko powinniśmy ten mecz wygrać i zagrać lepiej. Teraz skupiamy się na Danii. 

 

 

Trwa jeden z najgorętszych okresów w sezonie, bo piłkarze Lechii grają po dwa mecze w tygodniu. Czy Biało-Zieloni skupiają się na konkretnych rozgrywkach?

 

- Skupiamy się na każdym meczu. Teraz mieliśmy pojedynek z Wisłą i byliśmy na nim skoncentrowani. Do czwartkowego meczu przygotowania zaczynamy od poniedziałku. Nie ma większych różnic w przygotowaniach do spotkań. Liga Europy to, jak wiadomo, wyższa ranga niż PKO Ekstraklasa. Jako polski zespół chcemy jak najdłużej grać w tych rozgrywkach. 

 

Pod koniec poprzedniego sezonu Tomasz Makowski był podstawowym zawodnikiem Lechii. Przed nowymi rozgrywkami pojawili się kolejni piłkarze aspirujący do jego miejsca w składzie. 

 

- Rafał Wolski wyzdrowiał i wiadomo było, że będzie grał. Na moją pozycję przyszedł do nas Maciek Gajos. Na pewno w Lechii jest teraz większa konkurencja, a to powoduje, że jest szansa na rozwój. Trzeba bardziej walczyć o to, żeby grać i wykorzystywać szanse, gdy się je dostanie.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się