• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.06.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  09.06.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.06.2020, 18:00

Trener Grzegorz Grzegorczyk ukończył studia z analityki sportowej

2019-06-10 11:00:00
Trener Akademii Lechii Grzegorz Grzegorczyk ukończył studia z zakresu analityki gry sportowej na Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu. Trener zdobył dodatkową wiedzę i umiejętności, które pomogą w rozwoju Akademii Lechii.

- Studia różniły się od kursów w PZPN, ponieważ były szczegółowo poświęcone analizie taktycznej - ilościowej i jakościowej. Analizowaliśmy zarówno zespoły, jak i indywidualnie zawodników, czyli wszystko co można zakwalifikować do tematu obserwacja gry. Zostaliśmy zaopatrzeni w narzędzia, które pokazują i wyznaczają właściwy kierunek w takiej analizie. Otrzymaliśmy także szeroki zakres wiedzy od trenerów ligowych - skomentował trener Grzegorz Grzegorczyk.

 

Jak trener Grzegorczyk wykorzysta nabyte umiejętności?

 

- Wiedza zdobyta na studiach pozwala w szerszym i bardziej szczegółowym stopniu spojrzeć na aspekty gry zarówno pod kątem taktycznym, ale również technicznym w zależności, w jakim kontekście i z jakiej perspektywy spojrzymy na zespół. Jako trener analityk, zdobyte doświadczenie będę przekładać na kilka aspektów np. możliwość analizy obserwacji zespołu przeciwnika pod kątem pierwszego zespołu Lechii, analiza indywidualna zawodnika naszego zespołu, dobór i selekcja zawodnika do Akademii.

 

- Każdemu kto nie miał jeszcze możliwości brać udziału w takich zajęciach, polecam tę szkołę. Dodatkowo dla mnie najważniejsze, że zostały przekazane środki, jak podejść indywidualnie do analizy zawodnika i jak to później wykorzystać, aby piłkarza rozwijać podczas treningu - podsumował trener Grzegorczyk.

 

Gratulujemy trenerowi i życzymy wykorzystania pełni wiedzy podczas pracy z Biało-Zieloną Akademią!

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się