• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Trenerzy Akademii Lechii wzięli udział w warsztatach szkoleniowych

2017-11-20 17:00:00
W dniach 17-18 listopada na obiektach Legii Warszawa odbyły się pierwsze warsztaty szkoleniowe dla trenerów pracujących w akademiach piłkarskich zrzeszonych w ramach inicjatywy "The Big Six". W konferencji udział wzięli szkoleniowcy kategorii U8 - U13 Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok, Zagłębia Lubin, Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin i Legii Warszawa.

Własny panel i prezentację na temat mikrocyklu treningowego drużyny Młodzików U-12 Akademii Lechii Gdańsk przedstawili Mateusz Michalski i Paweł Rosiński. Trenerzy szczegółowo omówili tygodniowy plan realizowany z zespołem, dzieląc się z uczestnikami warsztatów własnymi spostrzeżeniami i wnioskami. 

 

- Cieszę się, że mogliśmy podzielić się wiedzą i doświadczeniami z innymi trenerami. Udział w tego typu warsztatach jest na pewno z korzyścią dla nas wszystkich. Każda akademia ma różne metody i techniki pracy z młodzieżą, które zaprezentowała. Myślę, że będziemy mogli wprowadzić pewne elementy do własnych zajęć z młodymi piłkarzami - powiedział trener drużyny Lechii U-12 Mateusz Michalski. 

 

Udział w warsztatach wzięli także: Dominik Czajka, Paweł Budziwojski, Tomasz Byszko, Dawid Żmijewski, Irek Rymarczyk, Łukasz Gajowniczek, Marcin Kubsik, Maciej Duraś, Paweł Rosiński i Jarosław Bieniuk. 

 

Co trenerzy Akademii Lechii mówili po szkoleniu?

 

- Bardzo pozytywne wrażenia, wiele wartościowych treści, jak chociażby wykład trenera Piotra Urbana o pracy w Osasunie, ponadto bardzo dobra atmosfera. To pierwsze takie wydarzenie, więc tak naprawdę za jakiś czas zobaczymy, jakie będą jego efekty, ale podstawowy cel jest jeden – poszerzać warsztat każdego z trenerów, dowiadywać się czegoś od siebie nawzajem, czerpać z wiedzy szkoleniowców sześciu mocnych, polskich akademii – ocenił trener drużyny Akademii Lechii U-14 Tomasz Byszko. 

 

- Dla mnie jako trenera pracującego w starszych grupach ważne jest także posiadać wiedzę i informacje jak pracuje się z najmłodszymi adeptami piłki nożnej. Poziom był bardzo wysoki, a świetne wrażenie zrobili także nasi trenerzy Mateusz Michalski i Paweł Rosiński. Dzięki tym warsztatom mogłem także w kuluarach wymienić się poglądami z trenerami oraz koordynatorami pracującymi w innych akademiach. Uważam, że takie inicjatywy oraz wymiana myśli szkoleniowych jest bardzo ważna dla rozwoju piłki nożnej - relacjonował opiekun zespołu Lechii U-17 Dominik Czajka. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się