Trudne zadanie Lechii na Stadionie Poznań [ZAPOWIEDŹ]

2020-02-23 09:00:00
Już w niedzielne popołudnie Lechia zmierzy się w trudnym wyjazdowym pojedynku z Lechem Poznań. Będzie to bardzo ważne starcie dla Biało-Zielonych, ponieważ drużyna z Poznania jest ich sąsiadem w ligowej tabeli.

Lechiści bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. W dwóch pierwszych spotkaniach zdobyli 4 punkty (remis ze Śląskiem Wrocław oraz wygrana z Piastem Gliwice) i do Poznania udali się z myślą, aby przedłużyć dobrą passę. W bardzo wysokiej formie jest Flavio Paixao, który zdobył 8 ostatnich bramek dla Biało-Zielonych i na pewno będzie sporym zagrożeniem pod bramką Lecha.

 

- Swojej szansy będziemy szukać w naszym dobrym przygotowaniu, a nie słabościach Lecha. Lech w wielu aspektach może być wzorem do naśladowania dla polskich klubów. Mają jeden z najlepszych ataków pozycyjnych w lidze, choć nie zawsze przekłada się to na wynik. Jednak wiele elementów mają na wysokim poziomie. Przyjdzie nam zmierzyć się z bardzo dobrym przeciwnikiem - komplementuje niedzielengo przeciwnika trener Lechii, Piotr Stokowiec.

 

W obozie rywala jednak nastroje są równie dobre. Poznaniacy przegrali co prawda w pierwszym meczu tej rundy z Cracovią, ale już w ostatniej kolejce nie dali szans Rakowowi Częstochowa, wygrywając 3:0 i prezentując naprawdę dobrą dyspozycję. 

 

W pierwszym meczu obydwu zespołów w tym sezonie lepsza okazała się Lechia, wygrywając na Energa Stadion 2:1. - Analizujemy również grę Lechii w poprzedniej rundy, ale przede wszystkim skupiamy się na meczach z tej rundy. W gdańskiej drużynie nastąpiło sporo zmian i jest to nieco inny zespół niż ten, z którym mierzyliśmy się wcześniej - powiedział przed meczem trener Lecha, Dariusz Żuraw.

 

Lechia zajmuje w lidze 6. miejsce, natomiast Lech jest 5. Oba zespoły zdobyły taką samą liczbę punktów, więc mecz w Poznaniu może być bardzo ważny dla układu ligowej tabeli. Początek spotkania o godz 17.30. 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się