27.04.2019, 20:30
    12.05.2019, 18:00

Trzeci sparing w Turcji. Lechia - Odense 0:2

2019-01-28 16:45:00
Biało-Zieloni w trzecim zimowym sparingu rozegranym w Turcji przegrali z duńskim zespołem Odense Boldklub 0:2. Dla podopiecznych Piotra Stokowca była to pierwsza porażka w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2018/19.

Biało-Zieloni od początku rywalizacji prezentowali się z dobrej strony, utrzymując się w posiadaniu piłki i prowadząc atak pozycyjny. Aktywny był Konrad Michalak, który stwarzał sporo problemów defensorom Odense. W 16. minucie to jednak rywale groźnie zaatakowali, ale świetnie w bramce zachował się Zlatan Alomerović. Kilka minut później z drugiej strony boiska w dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Jakub Arak, ale minimalnie się pomylił, główkując w kierunku bramki. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

W 36. minucie Lechiści wyszli z szybkim kontratakiem, który zakończył się strzałem Filipa Mladenovica z około 20 metrów, ale na posterunku był bramkarz rywali. Cztery minuty później Duńczycy objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu ze stojącej piłki zamieszanie przed naszą bramką wykorzystał jeden z graczy Odense, pokonując Zlatana strzałem z bliskiej odległości.

Po zmianie stron oglądaliśmy ciekawe widowisko. Gra przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Oba zespoły chciały zdobyć bramkę, co udało się ponownie Odense w 69. minucie spotkania. Szybka akcja lewą stroną boiska i strzał w długi róg wyprowadził Duńczyków na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce Biało-Zieloni próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale brakowało trochę skuteczności i szczęścia w kluczowych momentach.

Mecz towarzyski

Lechia Gdańsk - Odense Boldklub 0:2 (0:1)

Lechia (do 45. minuty): Alomerović - Nunes, Augustyn, Vitoria, Mladenović - Kubicki, Makowski, Lipski - Michalak, Arak, Żukowski

Lechia (od 46. minuty): Kuciak - Fila, Nalepa, Mikołajewski, Dymerski - Łukasik, Sopoćko, Egy Maulana Vikri, Michał Mak, Flavio Paixao - Artur Sobiech