• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

U-11: Piłkarze Akademii Lechii wzięli udział w turnieju Amber Cup (ZDJĘCIA)

2018-01-06 13:15:00
Zespół Akademii Lechii Gdańsk z rocznika 2008 prowadzony przez Łukasza Gajowniczka i Łukasza Wiktorowskiego wziął udział w turnieju Amber Cup, rozgrywanym 6 stycznia w Ergo Arenie. Biało-Zieloni zmagania zakończyli na fazie grupowej. Bilans spotkań to jedno zwycięstwo, remis i porażka.

W pierwszym meczu Lechiści ulegli minimalnie 0:1 drużynie Pogoni Szczecin, tracąc bramkę w ostatniej minucie. W następnym spotkaniu Biało-Zieloni pokonali 2:1 ekipę UKS Sparty Sycewice. W decydującej o awansie potyczce Lechia mierzyła się z Akademią Sportową Pomorze. Podopieczni Łukasza Gajowniczka i Łukasza Wiktorowskiego objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Kowalczyka, ale w końcówce przeciwnicy doprowadzili do wyrównania po skutecznym uderzeniu z rzutu wolnego. Niestety remis oznaczał odpadnięcie z dalszej fazy rozgrywek.

 

Skład Lechii: Wojciech Buła, Tymoteusz Tworkowski, Franciszek Szabowski, Alan Łodożyński, Jeremi Iwanicki, Tymoteusz Dolny, Kacper Dobek, Jakub Kowalczyk, Natan Sobiech, Adam Michalak

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYSTĘPU PIŁKARZY AKADEMII LECHII

 

Wyniki zespołu Akademii Lechii Gdańsk:

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1

Lechia Gdańsk - UKS Sparta Sycewice 2:1

Lechia Gdańsk - Akademia Sportowa Pomorze 1:1