• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

U-17: Juniorzy Młodsi na podium Memoriału Dydzińskiego

2018-02-17 19:45:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk zajęli trzecie miejsce w X Memoriale im. Adama Dydzińskiego, który był dzisiaj rozgrywany w Kętrzynie. Podopieczni Dominika Czajki, Marka Zieńczuka i Mateusza Bąka w spotkaniu półfinałowym przegrali 0:2 z końcowym zwycięzcą turnieju — zespołem Znicza Biała Piska, w spotkaniu o trzecie miejsce natomiast pokonali 3:1 drużynę Wilczka Wilkowo.

W pierwszym meczu Biało-Zieloni zmierzyli się z wymagającym zespołem. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale niestety warunki fizyczne nie pozwoliły Lechistom na skuteczniejszą grę, zwłaszcza w ataku, choć stworzyli sobie kilka sytuacji. Zabrakło jednak skuteczności, przeciwnicy natomiast po przerwie wykorzystali nasze dwa błędy i zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

 

W drugim spotkaniu pomimo straty gola na początku w dalszej części Lechia kontrolowała przebieg gry i mogła przećwiczyć atak pozycyjny na połowie przeciwnika. Po dwóch trafieniach Sebastiana Rugowskiego i jednym Mateusz Matrasa Biało-Zieloni okazali się lepsi od rywali. W turnieju wystąpili także Michał Nalepa i Milen Gamakow, którzy wzmocnili formację obronną Lechii. 

 

Indywidualna nagroda trafiła do rąk Jakuba Kapuścińskiego, który był wyróżniającym się zawodnikiem turnieju. 

 

- Rozegraliśmy dwa spotkania z zespołami, które na co dzień występują w rozgrywkach seniorskich. Nasi zawodnicy mieli po raz kolejny okazję sprawdzić się na tle zawodników, którzy mają większe doświadczenie i lepsze warunki fizyczne. Niemniej jednak jesteśmy zadowoleni z możliwości zagrania z takimi drużynami - powiedział po spotkaniach trener Lechii U-17 Dominik Czajka.

 

Podsumowanie spotkań Lechii U-17

Lechia Gdańsk - Znicz Biała Piska 0:2

Lechia Gdańsk - Wilczek Wilkowo 3:1

Bramki dla Lechii: Sebastian Rugowski (2), Mateusz Matras 

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk i Mateusz Bąk

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się