28.10.2017, 00:00
    04.11.2017, 00:00

U-17: Juniorzy Młodsi także remisują z Pogonią Szczecin [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-04-08 16:50:00
W meczu 4. kolejki Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin.

Pogoń szybko otworzyła wynik, w 5 minucie wykorzystując sytuację sam na sam z Maciejem Woźniakiem. Lechia odpowiedziała po niespełna kwadransie gry, kiedy to Jakub Jarzębowski precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Pogoni, wyrównując na 1:1. Biało-Zieloni poszli za ciosem, a groźne strzały oddali Dominik Szukiełowicz i Mateusz Żukowski, ale gospodarze nie wyszli po nich na prowadzenie. Kolejne fragmenty meczu to wyrównana gra i dopiero w samej końcówce pierwszej połowy dwie dogodne okazje mieli Portowcy. Wynik do przerwy nie uległ jednak zmianie.

Po zmianie stron Lechia regularnie co kilka minut stwarzała sobie dogodne sytuacje podbramkowe, ale nie potrafiła zamienić ich na drugiego gola. Kilkakrotnie uderzali między innymi Żukowski i Jarzębowski. Pogoń ograniczała się głównie do gry z kontry. W końcówce dało się zauważyć przewagę warunków fizycznych przyjezdnych, którzy starali się zagrozić bramce Lechii. Piłkę meczową mieli jednak podopieczni Dominika Czajki, ale Kuba Lizakowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pogoni. Podobnie jak mecz CLJ tych drużyn, także i zespoły Juniorów Młodszych Lechii i Pogoni w Gdańsku podzieliły się punktami.

4. kolejka Miedzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych: Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramka dla Lechii: Jakub Jarzębowski (13')

Lechia: Woźniak - Rycewicz (Lizakowski 41'), Petk, Zaręba, Marek - Juszczyński (Mikołajczak 74'), Kopania, Gryszkiewicz (Sikora 41', Lekowski 75')), Jarzębowski (Dziadkowiec 79'), Szukiełowicz (Kuźniarski 55') - Żukowski

Trener Lechii: Dominik Czajka