08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

U-17: Lechia bez punktów w derbach Trójmiasta [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-04-02 12:40:00
W meczu 3. kolejki Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych Lechia Gdańsk w Gdyni uległa miejscowej Arce 0:2. Obie bramki dla gospodarzy padły po przerwie.

Pierwszą dogodną okazję w meczu stworzyli sobie piłkarze Lechii po kwadransie gry. Po centrze z rzutu wolnego piłka znalazła się w polu karnym Arki, ale w zamieszaniu podbramkowym nikt nie potrafił jej skierować do siatki. W odpowiedzi gospodarze 5 minut później przeprowadzili akcję zakończoną groźnym strzałem zza linii pola karnego. Piłka minęła jednak bramkę Macieja Woźniaka.

Kolejną dogodną okazję gdynianie mieli po połowie godziny gry. Do prostopadle zagranej piłki wyszedł napastnik Arki, ale jego strzał przeleciał obok dalszego słupka bramki Biało-Zielonych. Na boisku panowała głównie walka w środku pola. W końcówce pierwszej połowy zaznaczyła się przewaga miejscowych, ale bramki nie padły.

Po przerwie Lechia przejęła inicjatywę. Na boisku pojawił się Piotr Gryszkiewicz i po 5 minutach oddał pierwszy strzał, którym nie zagroził jednak bramce Arki.  Następnie Biało-Zieloni mieli doskonałą okazję po rzucie rożnym, a kilkadziesiąt sekund później ponownie w dogodnej sytuacji znalazł się Gryszkiewicz. I kiedy wydawało się, że to gdańszczanie otworzą wynik, nieporozumienie między obrońcą i bramkarzem Lechii wykorzystał piłkarz Arki i zdobył gola na 1:0.

W 65 minucie, po zamieszaniu w polu karnym Lechii po rzucie rożnym gospodarze podwyższyli na 2:0.  W odpowiedzi z bliska uderzał Maciej Marek, ale bramkarz rywali sparował piłkę na aut bramkowy. W jednej z ostatnich akcji Maciej Woźniak wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem Arki, a Lechia nie wykorzystała okazji na zdobycie gola kontaktowego po stałym fragmencie gry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

3. kolejka Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych: Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)

Lechia: Woźniak - Rycewicz (52 Sikora), Petk, Zaręba, Marek - Kopania, Juszczyński (58' Mikołajczak), Lizakowski, Jarzębowski (41' Gryszkiewicz), Szukiełowicz (66' Kuźniarski) - Żukowski

Trener: Dominik Czajka