08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

U-17: Lechia pokonuje Arkę w derbach Trójmiasta !!! [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-05-21 12:50:00
W meczu 10. kolejki Ligi Międzywojewódzkiej Juniorzy Młodsi Lechii pokonali Arkę Gdynia 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Kamil Sikora i Sebastian Dziadkowiec.

Goście od samego początku meczu zaatakowali i przejęli inicjatywę. Częściej byli w posiadaniu piłki i wykonywali sporo stałych fragmentów gry, ale nic z tego nie wynikało, natomiast Lechia dobrze się broniła. I wyprowadzała groźne kontry, w konsekwencji których Biało-Zieloni kreowali dogodne sytuacje. W 5 minucie gry z kilku metrów w poprzeczkę trafił Sebastian Dziadkowiec, a kwadrans później ten sam zawodnik miał dużo czasu i sporo miejsca w polu bramkowym Arki, ale piłka nie wpadła do siatki. Co nie udało się Dziadkowcowi, po połowie godziny gry zrobił Kamil Sikora, który świetnie wyszedł do prostopadłego podania, wyprzedził bramkarza gości i obok niego posłał piłkę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Lechii 1:0.

Po przerwie Biało-Zieloni dość szybko podwyższyli prowadzenie, a zasada „do trzech razy sztuka” zadziałała w przypadku Sebastiana Dziadkowca. Niestety, 10 minut później po przypadkowym zagraniu ręką w polu karnym Lechii i strzale z jedenastu metrów rywale zdobyli bramkę kontaktową. Końcówka spotkania to ataki Arki i ofiarna, głęboka defensywa podopiecznych Dominika Czajki. Emocji nie brakowało. W doliczonym czasie gry najpierw piłkarz gdyńskiej drużyny obejrzał czerwoną kartkę, a chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Adrian Petk. Spotkanie derbowe zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Lechii Gdańsk!

- Po raz kolejny pokazaliśmy, że grając o rok młodszym rocznikiem potrafimy przeciwstawić się drużynom starszym, silniejszym fizycznie. Moi piłkarze zostawili dziś na boisku całe serducho i za to chciałem im podziękować - powiedział po meczu Dominik Czajka, trener Lechii U-17.

10. kolejka Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki dla Lechii: Kamil Sikora (30'), Sebastian Dziadkowiec (56')

Lechia: Michałowski - Lizakowski, Zaręba, Mikołajczak, Marek - Juszczyński, Kopania, Petk, Sikora (63' Rycewicz, 73' Lekowski)), Dąbrowski (45' Kuźniarski) - Dziadkowiec

Trener: Dominik Czajka