08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

U-17: Lechia uległa Lechowi 1:2 [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-05-27 15:45:00
W meczu 12. kolejki Ligi Międzywojewódzkiej Juniorzy Młodsi Lechii ulegli Lechowi Poznań 1:2. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył z rzutu karnego Kacper Zaręba.

Lechia już w 2 minucie gry stworzyła sobie wyśmienitą okazję na strzelenie gola, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki gości. Lech przejął inicjatywę spychając Biało-Zielonych do obrony na własnej połowie boiska. Podopieczni Dominika Czajki wyprowadzali kontry, a defensywa spisywała się bez zarzutu. W jednej z ostatnich akcji przed przerwą w polu karnym sfaulowany został Jakub Dąbrowski, a jedenastkę na gola zamienił Kacper Zaręba. Kilka sekund później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lecha. W końcu przewaga gości została udokumentowana bramką z rzutu karnego w 52 minucie meczu. Zespół z Poznania poszedł za ciosem i chwilę później, po ładnym strzale z dystansu Lech wyszedł na prowadzenie. Gospodarze musieli zaatakować, podeszli pod rywali wyżej z pressingiem i mieli swoje okazje na wyrównanie, ale to raczej Lech miał więcej okazji na podwyższenie wyniku niż Lechia na doprowadzenie do remisu. W 75 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Żukowski. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości.

12. kolejka Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych: Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:2 (1:0)

Bramka: Kacper Zaręba (39' - karny)

Lechia: Woźniak - Trochowski, Zaręba, Mikołajczak, Marek - Kopania (74' Kuźniarski), Juszczyński (41' Gryszkiewicz), Petk, Sikora (47' Szukiełowicz), Dąbrowski (74' Dziadkowiec) - Żukowski

Trener: Dominik Czajka