11.04.2020, 18:00

U-17. Lechia zwycięska w derbach Trójmiasta! [RELACJA + WIDEO]

2017-10-04 15:37:00
Piłkarze drużyny juniorów młodszych Akademii Lechii Gdańsk górą w derbach Trójmiasta w Centralnej Lidze Juniorów U-17! Biało-Zieloni po golach Mateusza Żukowskiego, Piotra Gryszkiewicza i Kamila Sikory pokonali na stadionie przy ul. Traugutta Arkę Gdynia 3:1.

Biało-Zieloni od początku spotkania narzucili wysokie tempo i odważnie zaatakowali rywala. Efektem ich początkowej dominacji była szybko zdobyta bramka. Na lewym skrzydle na połowie Arki piłkę przejął Mateusz Żukowski i popędził z nią w pole karne. Tam pomocnik Lechii wymanewrował obrońców Arki i sprytnym mierzonym strzałem zewnętrzną częścią stopy posłał piłkę do siatki.

Z prowadzenia podopieczni Dominika Czajki i Marka Zieńczuka nie cieszyli się jednak długo, bowiem w 16. minucie Fabian Urbański wykorzystał nieporozumienie w defensywie Lechii i celnym lobem nad gdańskim bramkarzem wyrównał stan meczu.

Zdobyta bramka napędziła zawodników z Gdyni, którzy przejęli inicjatywę na boisku i przed przerwą mieli dogodną szansę do wyjścia na prowadzenie. Kontrę gości umiejętnie powstrzymał Maciej Woźniak, który odważnym wyjściem zmusił napastnika Arki do oddania niecelnego strzału.

Przed przerwą cios zadali za to gdańszczanie. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym gdynian wyskoczył Piotr Gryszkiewicz i skierował piłkę głową tuż pod poprzeczkę bramki rywali, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Tuż po wznowieniu gry Lechia mogła pokusić się o zdobycie trzeciego gola. Po dośrodkowaniu Żukowskiego główkował Gryszkiewicz, ale tym razem minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Podobnie było w przypadku Macieja Marka, który pomylił się o kilka centymetrów przy główce po rzucie wolnym z 56. minuty.

Choć w ataku gdańszczanom brakowało skuteczności, to w defensywie Lechiści radzili sobie bardzo dobrze i rozbijali ataki gdyńskiego zespołu. Poświęcenie w obronie Biało-Zielonych przyniosło im nagrodę w końcowej fazie spotkania. Po rozegranym szybkim kontrataku i dośrodkowaniu z prawej strony boiska akcję zamknął celnym strzałem Kamil Sikora, ustalając ostatecznie wynik spotkania.