08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

U-17: Zasłużone zwycięstwo w meczu z CWZS Bydgoszcz [RELACJA + ZDJĘCIA]

2017-04-23 12:45:00
W meczu 5. kolejki Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych Lechia Gdańsk pokonała zespół CWZS Bydgoszcz 2:1. Gole dla Biało-Zielonych zdobyli Mateusz Żukowski i Jakub Jarzębowski.

Mecz od samego początku był zacięty i nie brakowało ostrych, fizycznych starć. Częste faule powodowały, że Lechia zagrażała bramce gości po stałych fragmentach gry. W 23 minucie meczu, po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybitą przez zespół CWZS przejął Mateusz Żukowski i fantastycznym strzałem z dystansu otworzył wynik dla Lechii. Obraz gry po bramce nie uległ zasadniczo zmianie. Biało-Zieloni lepiej operowali piłką, ale klarownych sytuacji nie było. W 35 minucie spotkania rzut wolny wykonywali goście, a zespół z Bydgoszczy doprowadził do wyrównania po golu samobójczym. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1.

Po przerwie Lechiści ruszyli do frontalnego ataku i praktycznie nie schodzili z połowy obronnej przyjezdnych. Brakowało jednak celnego strzału lub dokładności przy ostatnim podaniu. Aż do 65 minuty, kiedy to akcję prawym skrzydłem Kuby Lizakowskiego wykończył Jakub Jarzębowski. W końcówce goście próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ich próby ograniczały się do wrzutek w pole karne Biało-Zielonych. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Dominika Czajki.

5. kolejka Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych: Lechia Gdańsk - CWZS Bydgoszcz 2:1 (1:1)

Bramki dla Lechii: Mateusz Żukowski (23'), Jakub Jarzębowski (65')

Lechia: Woźniak - Rycewicz (Lekowski 77'), Mikołajczak, Zaręba, Marek (Kuźniarski 54') - Petk, Kopania, Lizakowski, Szukiełowicz (Sikora 41'), Jarzębowski (Juszczyński 73') - Żukowski (Dziadkowiec 41')

Trener: Dominik Czajka