• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

U-17: Zwycięstwo w spotkaniu towarzyskim z FASE Szczecin 4:0

2018-02-24 12:30:00
Drużyna Juniorów Młodszych w ramach przygotowań do rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów Młodszych pokonała 4:0 zespół FASE Szczecin. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka i Mateusza Bąka zdobyli: Kuba Lizakowski, Jakub Kapuściński i dwie Piotr Gryszkiewicz.

Pierwsza część meczu należała do Biało-Zielonych, którzy od początku narzucili własne warunki gry. Lechia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, długo utrzymując się w posiadaniu piłki. Gra toczyła się głównie na połowie zespołu ze Szczecina, ale rywale nie ograniczali się tylko do defensywy, stosując wysoki pressing i starając się wyprowadzać kontrataki. Wynik spotkania otworzył Piotr Gryszkiewicz, a po kilku minutach prowadzenie podwyższył Kuba Lizakowski. Ten sam zawodnik miał okazję do zdobycia trzeciego gola dla Lechii przed przerwą, ale w decydującym momencie zabrakło mu skutecznego wykończenia. 

 

Po zmianie stron boiska obraz spotkania nie uległ zmianie. Lechia miała przewagę, co udokumentowała zdobyciem trzeciego i czwartego gola. Trzecia bramka padła po ładnej zespołowej akcji, a na listę strzelców po raz drugi w tym meczu wpisał się Gryszkiewicz. Końcowy rezultat ustalił Jakub Kapuściński. 

 

- Zwycięstwo nas cieszy, co potwierdza dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Drużyna ze Szczecina rozpoczęła mecz, zakładając wysoki pressing, z którym sobie radziliśmy. Mieliśmy możliwość przećwiczenia schematów, nad którymi zespół pracuje na treningach. Do startu rozgrywek ligowych pozostały dwa tygodnie, ale ten czas postaramy się wykorzystać maksymalnie, by zawodnicy nabrali świeżości i byli, jak najlepiej przygotowani - powiedział po meczu trener Lechii U-17 Dominik Czajka. 

 

Lechia Gdańsk - FASE Szczecin 4:0 (2:0)

Bramki: Piotr Gryszkiewicz (2), Kuba Lizakowski, Jakub Kapuściński 

Lechia: Michałowski - Kopania, Dymerski, Kapuściński, Wiśniewski - Wszołek, Cegiełka, Gryszkiewicz - Lizakowski, Rugowski, Kuźniarski

Ponadto w drugiej części meczu na boisku pojawili się: Juszczyński, Dziadkowiec, Sikora, Szukiełowicz, Marek, Rycewicz 

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk i Mateusz Bąk 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się