• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

U-19: Sparingowe zwycięstwo z Bałtykiem Gdynia

2018-02-17 14:45:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk prowadzona przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka pokonała w spotkaniu sparingowym zespół trzecioligowego Bałtyku Gdynia 3:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Rafał Kobryń i dwie Przemysław Macierzyński.

Pierwsza część meczu zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 1:0. Po zmianie stron boiska natomiast Lechiści zdecydowanie wzięli się do pracy, odrabiając straty z pierwszej odsłony rywalizacji z nawiązką. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Przemysław Macierzyński, trafiając raz z gry, a drugi raz skutecznie wykorzystując jedenastkę. Ponadto drogę do siatki znalazł także Rafał Kobryń. 

 

- Pierwsza część spotkania nie potoczyła się do końca po naszej myśli, ale w drugiej zaprezentowaliśmy z bardzo dobrej strony. Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale dla nas najważniejsza było możliwość sprawdzenia się na tle wymagająca rywala, który dobrze spisuje się w rozgrywkach trzeciej ligi. Dużym pozytywem jest także fakt, że nasza drużyna zbudowana była w oparciu o młodych zawodników, którzy już są lub dopiero pukają do drzwi pierwszego zespołu - powiedział po meczu trener Lechii U-19 Tomasz Unton. 

 

Bałtyk Gdynia - Lechia Gdańsk 1:3 (1:0)

Bramki dla Lechii: Przemysław Macierzyński (2), Rafał Kobryń 

Lechia (skład wyjściowy): Leszczyński - Kobryń, Lisiecki, Kaczorowski, Kałahur - Petk, Schikowski, Rynkowski, Włodarczyk, Żukowski, Macierzyński 

Ponadto w drugiej części meczu na murawie pojawili się: Bartłomiej Merchel, Sebastian Goławski, Kacper Zaręba, Dawid Wasilewski, Adam Bluma i Maciej Brzozowski 

Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się