09.12.2017, 00:00
    13.12.2017, 00:00

Udany weekend zespołów Akademii

2017-04-10 12:22:00
Remisy w juniorskim dwumeczu z Pogonią Szczecin oraz komplet zwycięstw pozostałych, młodszych drużyn Akademii. Biało-Zieloni mają za sobą udany weekend. Oto szczegóły.

Juniorzy Starsi Lechii przez większość meczu z Pogonią dyktowali warunki gry. Stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych i bardzo dobrze bronili, szybko wyszli także na prowadzenie. Goście odpowiedzieli bramką w 69 minucie gry.

22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów, Grupa Zachodnia (U-19)

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

Bramka: Arkadiusz Korpalski

Trener: Marcin Kubsik

Relacja z meczu

Z Pogonią zremisowali także Juniorzy Młodsi Lechii. Podopieczni Dominika Czajki już w 5 minucie stracili bramkę, ale bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Po przerwie Biało-Zieloni mieli mnóstwo sytuacji podbramkowych, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

4. kolejka Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych (U-17)

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramka:  Jakub Jarzębowski

Trener: Dominik Czajka

Dramatyczny przebieg miało spotkanie derbowe w wojewódzkiej lidze Trampkarzy. Lechia na boisku Santosu Gdańsk przegrywała w pewnym momencie już nawet 1:4, a dziesięć minut przed końcem Biało-Zieloni wciąż tracili do gospodarzy dwa trafienia. Końcówka w wykonaniu Lechii była jednak piorunująca, a trzy zdobyte bramki dały jej zwycięstwo. Hattricka w tym meczu zdobył Michał Sadowski.

16. kolejka I Ligi Wojewódzkiej C1 Trampkarzy (U-15)

Santos Gdańsk - Lechia Gdańsk 4:5

Bramki: Michał Sadowski 3, Jakub Kałuziński 2

Trener: Maciej Duraś

Pięć bramek zaaplikowali rywalom także podopieczni Grzegorza Grzegorczyka, przy czym w przeciwieństwie od starszych kolegów, zagrali na zero z tyłu. Zdobyczą bramkową podzielili się czterej zawodnicy. W tabeli Lechia zachowała 6-punktową przewagę nad drugim miejscem.

18. kolejka I Ligi Wojewódzkiej C2 Trampkarzy (U-14)

Lechia Gdańsk – Gryf Słupsk 5:0

Bramki: Kacper Kleisa 2, Mateusz Sadło, Mateusz Wiewiórski, Jakub Cieślicki

Trener: Grzegorz Grzegorczyk

Bardzo dobrze w tym roku sprawują się podopieczni Tomasz Dawidowskiego. Lechia U-13 pokonała na własnym boisku Beniaminka Starogard Gdański 7:0. Na listę strzelców wpisało się aż pięciu zawodników. W czołówce tabeli tłok i wszystko wskazuje na to, że walka o pierwsze miejsce potrwa aż do końca rozgrywek.

18. kolejka I Ligi Wojewódzkiej D1 Młodzików (U-13)

Lechia Gdańsk – Beniaminek 03 Starogard Gdański 7:0

Bramki: Konrad Formela 2, Mikołaj Mekler 2, Kacper Urbański, Filip Angel, Przemysław Kinder

Trener: Tomasz Dawidowski

Nie zatrzymują się podopieczni Pawła Budziwojskiego. W derbach Gdańska Lechia U-12 pokonała Jaguara 7:0. Cztery gole dla Biało-Zielonych zdobył Przemysław Płotka. Zespół z rocznika 2005 wciąż jeszcze nie stracił gola w bieżącym sezonie.

16. kolejka Ligi D2 Młodzików grupy 3 (U-12)
Lechia Gdańsk – Jaguar Gdańsk 7:0
Bramki dla Lechii: Przemysław Płotka 4, Daniel Mikołajewski 2, Robert Wójcik