• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

W poniedziałek reprezentacja Polski zagra z Meksykiem na Stadionie Energa Gdańsk [WIDEO]

2017-11-12 18:14:00
W poniedziałek 13 listopada o godz. 20.45 reprezentacja Polski zagra w meczu towarzyskim na Stadionie Energa Gdańsk z Meksykiem. Dla Biało-Czerwonych będzie to siódme spotkanie na bursztynowym obiekcie w Gdańsku. – To będzie dla nas niezwykle ważne spotkanie z punktu widzenia szkoleniowego. Będziemy chcieli sprawdzić w nim różne warianty ustawienia taktycznego i personalnego – mówił na konferencji przed poniedziałkowym spotkaniem trener reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Choć Biało-Czerwoni z Meksykiem zagrają towarzysko, to Polacy mecz na Stadionie Energa Gdańsk potraktują bardzo poważnie. Reprezentacja Adama Nawałki przygotowuje się bowiem do czekającego ją w przyszłym roku mundialu w Rosji.

 

- W meczu z Meksykiem będziemy chcieli sprawdzić różne ustawienia taktyczne i personalne. Część z nich przetestowaliśmy już w piątek w meczu z Urugwajem w Warszawie, po którym jestem zadowolony z postawy mojego zespołu – mówił trener Nawałka. – A jak zagramy w Gdańsku z Meksykiem, czy z trójką obrońców, czy z czwórką? Ta decyzja zapadnie po treningu i analizie. Na pewno to ustawienie, w jakim zagraliśmy przeciwko Urugwajowi jest ciekawe i będzie warte sprawdzenia w kolejnych spotkaniach. Póki co, wygląda to bardzo obiecująco. Jednak nie tylko z tego względu podchodzimy do meczu w Gdańsku bardzo serio. W każdym spotkaniu, bez względu na to, czy gra o punkty czy towarzysko, gra o zwycięstwo, a dla jej zawodników możliwość gry w narodowych barwach to wielki zaszczyt i honor – dodał selekcjoner Biało-Czerwonych.

 

Po piątkowym spotkaniu z Urugwajem Polacy w Gdańsku zmierzą się z kolejnym rywalem spoza Europy – Meksykiem.

 

- Główną cechą, która wyróżnia zespoły z Ameryki Południowej i Łacińskiej jest spontaniczność i entuzjazm, które przejawiają się w ich grze. Jednak także świadomość taktyczna i przygotowanie do meczu są bardzo wysokim poziomie, podobnie jak wyszkolenie techniczne. Uważam, że po meczu z Meksykiem będziemy mieli mnóstwo wniosków szkoleniowych – zaznaczył Adam Nawałka.

 

W meczu z Meksykiem dojdzie do kilku roszad w składzie Biało-Czerwonych. Trener Nawałka podjął decyzję, że w Gdańsku nie zagrają Robert Lewandowski, Kamil Glik, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Artur Boruc i kontuzjowany Michał Pazdan. Szansę otrzymać mogą zatem inni powołani piłkarze.

 

- Jeśli otrzymam szansę, to będę starał się wykorzystać ją jak najlepiej i dobrze zaprezentować się naszemu trenerowi – podkreślił Mariusz Stępiński.

 

- Kilku chłopaków opuściło zgrupowanie, ale są w tej kadrze zawodnicy, którzy będą chcieli się pokazać. Myślę więc, że z Meksykiem zagramy na dobrym poziomie – zaznaczył Piotr Zieliński.

 

Po konferencji prasowej piłkarze reprezentacji Polski odbyli oficjalny trening przed meczem z Meksykiem. Kolegom z drużyny narodowej towarzyszył pomocnik reprezentacji Polski i Lechii Gdańsk Sławomir Peszko.

 

Mecze reprezentacji Polski na Stadionie Energa Gdańsk:

6 września 2011 r. – Polska – Niemcy 2:2 (mecz towarzyski)
14 listopada 2012 r. – Polska – Urugwaj 1:3 (mecz towarzyski)
14 sierpnia 2013 r. – Polska – Dania 3:2 (mecz towarzyski)
6 czerwca 2014 r. – Polska – Litwa 2:1 (mecz towarzyski)
16 czerwca 2015 r. – Polska – Grecja 0:0 (mecz towarzyski)
1 czerwca 2016 r. – Polska – Holandia 1:2 (mecz towarzyski)

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się