28.05.2017, 18:00
    04.06.2017, 18:00

Weekend wypożyczonych Lechistów

2017-04-10 12:20:00
Miniony weekend nie był udany dla piłkarzy Lechii Gdańsk, którzy są wypożyczeni do innych klubów. Z wygranej w ligowym starciu mógł cieszyć się tylko Łukasz Budziłek.

Bramkarz Chojniczanki rozegrał całe spotkanie przeciwko Stali Mielec. Budziłek zachował w tym spotkaniu czyste konto, a jego drużyna wygrała 1:0, dzięki czemu umocniła się na pozycji lidera I ligi.

W Lotto Ekstraklasie wypożyczeni gracze Biało-Zielonych musieli po swoich meczach przełknąć gorzką pigułkę porażki. Lech Poznań, z grającym od 66. minuty Maciejem Makuszewskim przegrał w ligowym hicie 1:2 z Legią Warszawa. Porażką 2:3 zakończyło się spotkanie Górnika Łęczna z Wisłą Płock. Broniący barw Górnika Gerson zagrał w tym meczu jedynie 18 minut, po czym zszedł z boiska z kontuzją. Powodów do zadowolenia nie mógł mieć również Aleksandar Kovacević, który rozegrał 90 minut w drużynie Śląska Wrocław w starciu z Cracovią, a jego zespół przegrał 0:1.

W I lidze kolejny 90-minutowy występ zaliczył Daniel Mikołajewski. Jego GKS Tychy przegrał jednak przed własną publicznością 0:2 z Chrobrym Głogów.

W niemieckiej 2. Bundeslidze SV Sandhausen mierzyło się z Arminią Bielefeld. W wyjściowym składzie Sandhausen znalazł się Daniel Łukasik, który przebywał na boisku do 70. minuty. Jego zespół poniósł porażkę 1:3. W 3. Bundeslidze Martin Kobylański spędził cały mecz na ławce rezerwowych Preußen Münster, które zremisowało bezbramkowo z Holstein Kiel.