31.03.2018, 00:00
    07.04.2018, 00:00

Weekend wypożyczonych Lechistów

2017-11-06 14:20:00
Przed przerwą na spotkania reprezentacji narodowych piłkarze Lechii Gdańsk, którzy są wypożyczeni do innych klubów rozegrali swoje spotkania ligowe. Poniżej raport z występów wypożyczonych Lechistów.

W Lotto Ekstraklasie 90 minut w barwach Lecha Poznań w spotkaniu z Górnikiem Zabrze rozegrał Rafał Janicki, a mecz zakończył się porażką poznaniaków 1:3. W zespole Śląska zabrakło natomiast kontuzjowanego Michała Maka, a jego koledzy ulegli 0:3 Koronie Kielce.

Piłkarze Lechii występujący w klubach I-ligowych mają za sobą udany weekend. Stomil Olsztyn odniósł przekonujące zwycięstwo na wyjeździe ze Stalą Mielec 3:1. Całe spotkanie rozegrał Milen Gamakow, zaś Daniel Mikołajewski pojawił się na murawie w 84. minucie. Zwycięstwem 3:0 zakończył się mecz Wigier Suwałki z zespołem Podbeskidzia Bielsko-Biała, a czyste konto w bramce gospodarzy zachował Łukasz Budziłek.

Wicelider Nice 1 Ligi Chojniczanka Chojnice zremisował bezbramkowo z drużyną Miedzi Legnica, a całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Karol Fila. Mniej szczęścia miał natomiast Tomasz Makowski, który występuje w Górniku Łęczna. Jego zespół przegrał na wyjeździe 1:3 z Rakowem Częstochowa, a młody pomocnik przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

W 2. Bundeslidze SpVgg Greuther Fürth Mario Malocy poniosło porażkę 2:3 z zespołem SSV Jahn Regensburg. Chorwat przebywał na murawie w tym meczu od pierwszej do ostatniej minuty.