Weekendowy rozkład jazdy Akademii

2017-05-19 09:43:00
Pod znakiem derbów Gdańska i Trójmiasta przebiegać będą weekendowe mecze zespołów Akademii Lechii Gdańsk. Aż cztery ligowe spotkania Biało-Zielonych rozegrane zostaną przeciwko groźnym, lokalnym rywalom. Zapowiadają się dwa, a nawet trzy dni pełne piłkarskich emocji.

W sobotę, w samo południe Juniorzy Starsi Lechii zagrają na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Drużyny sąsiadują obecnie ze sobą w tabeli CLJ i Biało-Zieloni w przypadku wygranej przeskoczą w klasyfikacji rozgrywek Miedziowych. W pierwszej rundzie trwającego sezonu drużyny te zremisowały 1:1, więc ich sobotnia konfrontacja przy Traugutta 29 zapowiada się interesująco.

Derby Trójmiasta Juniorów Młodszych odbędą się natomiast dzień później o godzinie 11 na tym samym boisku. W Lidze Międzywojewódzkiej podopieczni Dominika Czajki spróbują zrewanżować się Arce za wyjazdową porażkę. To będzie trzecia w tym sezonie konfrontacja tych drużyn i do kompletu wyników brakuje zwycięstwa Lechii, która po raz pierwszy zagra w roli gospodarza.

Z Arką Gdynia SI, tyle że na wyjeździe, zmierzą się także Trampkarze Lechii. Biało-Zieloni 4 kolejki przed końcem rozgrywek wojewódzkich już są pewni pierwszgo miejsca, ale na pewno spotkanie derbowe potraktują bardzo poważnie. Początek spotkania, które odbędzie się w Gdyni przy ulicy Nauczycielskiej w sobotę o godzinie 11.

Derby Gdańska czekają z kolei zespoły U-14 i U-13. Obie drużyny zmierzą się w sobotę z Jaguarem na stadionie Ogniwa. Mecz starszej ekipy Biało-Zielonych rozpocznie się o godzinie 11, a młodszej o 13. Oba mecze będą starciami na szczycie rozgrywek swoich roczników. Szczególnie interesujące powinno być spotkanie Młodzików, ponieważ zespoły zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli ligi wojewódzkiej.

W najbliższy weekend pauzuje drużyna U-12, natomiast Lechię U-10 czeka turniej na Kowalach. Mecze rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 17, a podopieczni Mateusza Michalskiego zmierzą się z GKS Kolbudy, Gedanią, Jaguarem oraz zespołem gospodarzy, GKS Kowale.