18.03.2018, 00:00

Wielkanocny raport wypożyczonych Lechistów

2017-04-18 11:35:00
W święta wielkanocne oczy wszystkich kibiców Lechii zwrócone były na Stadion Energa Gdańsk, gdzie Biało-Zieloni mierzyli się z Arką Gdynia w derbach Trójmiasta. Emocji nie brakowało także na innych stadionach, gdzie swoje ligowe spotkania rozgrywały drużyny, w których grają wypożyczeni piłkarze Lechii.

W Lotto Ekstraklasie cenną wyjazdową wygraną odnieśli piłkarze Lecha Poznań, którzy pokonali w Płocku Wisłę 3:0. Całe spotkanie w barwach zespołu z Poznania rozegrał Maciej Makuszewski. Również 90 minut w barwach Śląska Wrocław rozegrał Aleksandar Kovacević. Wrocławianie w meczu 29. kolejki podzielili się punktami z Górnikiem Łęczna, remisując 2:2. W zespole z Łęcznej zabrakło kontuzjowanego Gersona, zaś Adam Dźwigała całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Również rezerwowym w meczu Ruchu Chorzów z Pogonią Szczecin był Milen Gamakow. Jego drużyna przegrała u siebie z Pogonią 1:2.

W I lidze dotychczasowy lider rozgrywek Chojniczanka przegrał u siebie aż 1:4 z GKS Tychy. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Łukasz Budziłek, zaś Hieronim Gierszewski pojawił się na boisku w 77. minucie. Na placu gry nie pojawił się natomiast Daniel Mikołajewski z GKS.

W Niemczech w 3. Bundeslidze z okazałego zwycięstwa 4:2 z Fortuną Köln cieszył się napastnik Preußen Münster Martin Kobylański, który wybiegł w pierwszym składzie swojej drużyny i rozegrał 73 minuty. Z kolei Daniel Łukasik w barwach drugoligowego Sandhausen rozegrał 53 minuty w meczu z TSV 1860 Monachium. Mecz zakończył się remisem 1:1.