15.07.2020, 20:30
    19.07.2020, 17:30

Wielkie zwycięstwo w Białymstoku [RELACJA]

2020-06-28 17:59:00
Pokonujemy Jagiellonię Białystok 2:1 a trzecia wygrana z rzędu staje się faktem! Bohaterem spotkania niewątpliwie został Łukasz Zwoliński, autor dwóch bramek w tym meczu.

Można powiedzieć, że w Białymstoku zobaczyliśmy dwie twarze Lechii. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Już w 4. minucie, piłka po strzale Jesusa Imaza wpadła do naszej bramki. Na nasze szczęście, zawodnik Jagielloni znajdował się na spalonym, przez co trafienie nie zostało uznane. Pierwszy strzał Lechii miał miejsce w 15. minucie. Aktywny tego dnia Ze Gomes urwał się na lewej flance, oddał strzał, ale ostatecznie obrońca gospodarzy zdołał go zablokować a piłka wyleciała za linię końcową. Trzy minuty później to Białostoczanie mieli świetną okazję, aby objąć prowadzenie. Mystkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Kuciakiem i kiedy wydawało się, że odda strzał, to w ostatnim momencie nasz bramkarz wygarnął mu piłkę spod nóg. W 35. minucie strzałem po krótkim słupku bramkę próbował zdobyć Maciej Makuszewski, ale raz jeszcze górą był Kuciak. W osatniej minucie doliczonego czasu gry to Jagiellonia objęła prowadzenie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jakov Puljić. Po tym trafieniu sędzią nie wznowił już gry. Po pierwszej, nie najlepszej dla Biało-Zielonych połowie, to gospodarze prowadzili 1:0.

Po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inne obliczę zespołu Piotra Stokowca. Nasz Szkoleniowiec nie zwlekał ze zmianami i od początku drugiej połowy na boisko wybiegli Kenny Saief i Łukasz Zwoliński, którzy zastąpili na placu gry Macieja Gajosa i Jarosłava Mihalika. Zmiany szybko się opłaciły. Już w 47. minucie Ze Gomes dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a Zwoliński pięknym strzałem pokonał Damiana Węglarza. Widać było, że „Zwolak” bardzo dobrze czuję się na boisku, raz za razem oddając strzały na bramkę Jagielloni. W 67. minucie Zwoliński dostał piłkę na 7 metrze i znalazł się w doskonałej sytuacji, aby wyprowadzić Lechię na prowadzenie. Nasz napastnik oddał jednak niedokładny strzał i piłka przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później Zwoliński dostał cudowne podanie od Jarosława Kubickiego, zdołał opanować piłkę, a na koniec potężnym strzałem umieścił ją w siatce. Niestety, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Decyzja arbitra była słuszna, bo jak pokazały powtórki „Zwolak” był na pozycji spalonej w momencie podania.

W 75. minucie nie było już żadnych wątpliwości. Tomasz Makowski popisał się bardzo dokładnym, prostopadłym podaniem do Łukasza Zwolińskiego, a ten raz jeszcze pokonał bramkarza gospodarzy. Prowadziliśmy 1-2! W ostatniej fazie tego spotkania Lechiści dzielnie bronili się przed atakami Jagielloni. Nie byli oni w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Najgroźniejsza akcja przypadła na 95 minutę, kiedy to lecącą w światło bramki Dusana Kuciaka piłkę głową wybił Kristers Tobers.

Biało-Zieloni ostatecznie pokonali Jagiellonię Białystok 2:1. Dzięki tej wygranej Lechia ma na swoim koncie już 52 punkty. W przyszłą niedziele Lechiści podejmą na swoim boisku drużynę Cracovii.

Jagiellonia Białystok 1:2 Lechia Gdańsk

Bramki: Jakov Puljić 45 - Łukasz Zwoliński 47, 74

Jagiellonia: 96. Damian Węglarz - 2. Andrej Kadlec (78, 14. Tomáš Přikryl), 17. Ivan Runje, 15. Zoran Arsenić, 7. Jakub Wójcicki - 9. Maciej Makuszewski, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil, 11. Jesús Imaz (72, 8. Ariel Borysiuk), 16. Przemysław Mystkowski (75, 27. Bartłomiej Wdowik) - 21. Jakov Puljić.

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 2. Kristers Tobers, 4. Rafał Pietrzak - 11. Jaroslav Mihalík (46, 35. Kenny Saief), 36. Tomasz Makowski, 7. Maciej Gajos (46, 24. Łukasz Zwoliński), 6. Jarosław Kubicki, 17. Zé Gomes (69, 20. Conrado) - 28. Flávio Paixão.

żółta kartka: Romanczuk.