04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 5:2

2018-09-15 22:27:00
W 8. kolejce LOTTO Ekstraklasy Lechia grała z Wisłą w Krakowie. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gospodarzy.

Trener Stokowiec w tym meczu zdecydował się pierwszy raz na wystawienie w podstawowym składzie Artura Sobiecha. Z kolei Flavio Paixao zaczął na skrzydle. Na łwce usiadł Lukas Haraslin, który odczuwa jeszcze trudy meczów reprezentacyjnych.

Na pierwszą bramkę w meczu nie trzeba było długo czekać. W 7. minucie z narożnika pola karnego strzelał Patryk Lipski. Piłka po koźle zaskoczyła bramkarza i było 0:1. Niestety już 12 minut później był remis. Piłkę do siatki skierował Zdenek Ondrasek, który zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie. Bramka dodała skrzydeł krakowianom, którzy przeprowadzili kilka groźnych ataków. Na szczęście Biało-Zieloni odparli ataki i sami wyprowadzili groźną akcję, która zakończyła się rzutem karnym. Jedenastkę wykorzystał oczywiście Flavio Paixao. Przed przerwą Wisła zaatakowała jednak jeszcze raz i to skutecznie. Bramkę na 2:2 zdobył Jakub Bartkowski.

Po przerwie mecz nadal był bardzo zacięty, oba zespoły miały swoje sytuacje. Na nieszczęście dla Lechii jedną z nich wykorzystała Wisła, a konkretnie Dawid Kort. Biała Gwiazda nakręcona bramką ruszyła do kolejnych ataków, co zaowocowało  dwoma bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gospodarzy.

8. Kolejka LOTTO Ekstraklasy

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 5:2 (2:2)

Bramki: Ondrasek (19.), Bartkowski (45.), Kort (65.), Wojtkowski (75.), Boguski (85.) - Lipski (7.), Flavio (38.)

Żółte kartki: Boguski, Kostal - Lipski, Mladenović.

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 23 052

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Dawid Kort, Rafał Boguski, Jesus Imaz, Martin Kostal (74. Kamil Wojtkowski) - Zdenek Ondrasek

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Steven Vitoria, Filip Mladenović - Daniel Łukasik (72. Sopoćko), Jarosław Kubicki, Patryk Lipski - Michał Mak (58. Lukas Haraslin), Artur Sobiech (85. Jakub Arak), Flavio Paixao.