17.12.2018, 18:00
    22.12.2018, 18:00

Wisła - Lechia 1:0. Relacja ze spotkania

2018-09-28 19:50:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z zespołem Wisły Płock 0:1. Zwycięską bramkę dla Nafciarzy zdobył Karol Angielski.

Piłkarze Lechii od samego początku meczu narzucili własne warunki gry, prowadząc atak pozycyjny na połowie rywali. W 6. minucie blisko otwarcia wyniku rywalizacji był Rafał Wolski, ale z bliskiej odległości trafił tylko w golkipera gospodarzy. Kilka minut później jeszcze bliżej szczęścia był Michał Nalepa, ale jego próba strzału z kilku metrów zatrzymała się na słupku! W 20. minucie z okolic pola karnego huknął Daniel Łukasik, ale również trafił w słupek, a piłka wróciła do gry. Szczęście nie dopisywało na początku meczu podopiecznym Piotra Stokowca, ale obraz gry nie ulegał zmianie. Biało-Zieloni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, długo utrzymując się w posiadaniu piłki. Drużyna Wisły natomiast skupiała się na obronie dostępu do własnej bramki, czekając na swoją okazję do wyprowadzenia groźnego kontrataku.

W kolejnych minutach gra cały czas toczyła się na połowie miejscowych, a Lechia próbowała przedrzeć się przez szeregi obronne płockiej Wisły. Podopieczni Piotra Stokowca starali się grać kombinacyjną piłkę, wymieniać dużo podań na jeden kontakt w małej przestrzeni, ale Nafciarze nie pozwalali na zbyt wiele. Z drugiej strony boiska dokładnie w szesnastkę dośrodkował Nico Varela, ale wbiegający Dominik Furman z bliskiej odległości fatalnie się pomylił. W 42. minucie Wisła wyprowadziła groźny kontratak, po którym w świetnej sytuacji znalazł się Furman, ale doskonałym wślizgiem niebezpieczeństwo zażegnał Nalepa. Ostatecznie do przerwy nie oglądaliśmy żadnych bramek.

Po zmianie stron trenerzy obu zespołów nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach. Już w pierwszej akcji w drugiej odsłonie rywalizacji strzał z około 15 metrów oddał Karol Angielski, ale pewnie interweniował Zlatan Alomerović. Lechiści szybko odpowiedzieli, ale Bartłomiej Żynel przy wsparciu swoich partnerów z defensywy zdołał wybić piłkę, która zmierzała do bramki. W 51. minucie w polu karnym Nafciarzy faulowany był Lukas Haraslin, a sędzia Raczkowski po wideoweryfikacji wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Flavio Paixao, ale niestety trafił tylko w słupek. Chwilę później Haraslin urwał się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i oddał strzał, ale tylko w boczną siatkę.

W 61. minucie w podbramkowym zamieszaniu Flavio skierował piłkę do siatki, ale po analizie VAR gol nie został uznany. Kolejne minuty także należały do Biało-Zielonych, którzy dążyli do zdobycia pierwszej bramki. Drużyna Wisły natomiast wyprowadzała sporadyczne kontrataki, ale skutecznie kilka razy interweniował Alomerović. W 76. minucie niewykorzystane sytuacje przez Biało-Zielonych zemściły się, a Wisła objęła prowadzenia. Furman precyzyjnie zagrał w pole karne, gdzie wbiegający Angielski na wślizgu pokonał naszego golkipera. W końcówce Lechiści próbowali odrobić straty, ale bezskutecznie.