• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    17.12.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    22.12.2018, 18:00

Wizyta Przedszkolaków z "EMPATII" na zakończenie Europejskiego Tygodnia Autyzmu [ZDJĘCIA]

2017-12-07 12:40:00
Dziś ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Autyzmu. W czwartek o poranku na Stadionie Energa Gdańsk odwiedziły nas przedszkolaki z Psychologiczno-Artystycznego Punktu Przedszkolnego „EMPATIA” z gdańskiej Moreny.

„EMPATIA” to oddział przedszkolny z grupą integracyjną, w której dzieci bez zaburzeń oraz dzieci autystyczne wspólnie uczą się empatii, tolerancji, kreatywności, a dzięki zajęciom muzycznym i artystycznym poznają świat.

- Zasady, jakie obowiązują w Przedszkolu to prawidłowo i mądrze pojmowana wolność, tolerancja, szacunek, wspólnotowość i troska o siebie nawzajem, to godziny rozmów o emocjach, o naszych unikalnych cechach, gdzie różnice nie są wadą, a niebywałą i jedyną w swoim rodzaju zaletą. Rozwój postawy empatycznej u dziecka i szacunku do innych i przyrody oraz rozwój relacji jest naszym nadrzędnym celem - powiedziała Kamila Widawska, psycholog i współzałożycielka "EMPATII". 

Nasi mali goście spotkali się z Mato Milosem i Adamem Chrzanowskim, którzy chętnie opowiadali im o szatni piłkarskiej, pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali pamiątkowe karty i plakaty. Następnie Mato i Adam zabrali dzieci do salki rozgrzewkowej, gdzie wspólnie uczyli się sztuczek piłkarskich. Zabawie przyglądała się klubowa maskotka - LEW, która bez wątpienia była najmilszą atrakcją tego poranka. W dalszej części wizyty przedszkolaki odwiedziły obrzeża murawy i wcieliły się w rolę trenera Biało-Zielonych na Sali Konferencyjnej gdańskiego stadionu. 

- Nie ma jednego leku na autyzm, ale dzięki szybkiej diagnozie i wszechstronnym oddziaływaniom takim jak intensywna, mądra terapia i edukacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb dziecka można osiągnąć dużą poprawę w codziennym funkcjonowaniu tych dzieci, która pozwala na stopniowe włączanie ich w życie społeczne - dodała Ewelina Labudda z Fundacji Lechii Gdańsk. 

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z "EMPATII" NA ZAKOŃCZENIE EUROPEJSKIEGO TYGODNIA AUTYZMU [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się