Wracamy bez punktów z Lubina. Zagłębie - Lechia 2:1

2019-03-04 20:00:00
Piłkarze Lechii Gdańsk na zakończenie 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z zespołem Zagłębia Lubin 1:2. Bramkę dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobył wychowanek Miedziowych Jarosław Kubicki. Dla gospodarzy natomiast trafiali Filip Starzyński i Damjan Bohar.

Początek spotkania zapowiadał wyrównaną rywalizację w Lubinie. Lechia przez większość czasu trwania meczu prowadziła atak pozycyjny, Zagłębie natomiast starało się wyprowadzać szybki kontrataki z własnej połowy boiska. Tak wyglądała ta rywalizacja do 27. minuty, kiedy to Błażej Augustyn faulował w szesnastce przeciwnika, a rzut karny na bramkę zamienił Filip Starzyński. Biało-Zieloni natychmiast podkręcili tempo gry, szukając wyrównującego trafienia, które padło tuż przed przerwą. Filip Mladenović dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegający Jarosław Kubicki z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie rywalizacji obraz gry nie uległ zmianie. Inicjatywa była po stronie Lechii, która miała więcej atutów w ofensywie. W 58. minucie blisko zamknięcia akcji w polu karnym był Artur Sobiech, ale nie zdołał zmieścić piłki w świetle bramki. W kolejnych minutach Biało-Zieloni często próbowali uderzać na bramkę strzeżoną przez Dominika Hładuna, ale defensorzy Zagłębia dobrze się ustawiali i często blokowali strzały naszych zawodników. W 83. minucie Miedziowi wyprowadzili zabójczy kontratak. Bartłomiej Pawłowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, gdzie z bliskiej odległości Damjan Bohar płaskim strzałem pokonał Dusana Kuciaka. Lechiści ponownie musieli gonić wynik, ale ostatecznie nie zdołali zmienić niekorzystnego rezultatu.

24. kolejka LOTTO Ekstraklasy

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)

Bramki: Filip Starzyński (28. - kar.), Damjan Bohar (82.) - Jarosław Kubicki (41.)

Sędzia główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)                       Żółte kartki: Sasa Balić (35.), Filip Starzyński (77.), Damjan Bohar (82.), Łukasz Poręba (90.) (Zagłębie) - Karol Fila (43.), Filip Mladenović (90.) (Lechia)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski - Michał Mak, Artur Sobiech, Flavio Paixao (K)