• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Wysokie zwycięstwo Oldbojów Lechii w meczu Noworocznym

2018-01-01 14:21:00
Jedenaście bramek padło w tradycyjnym Noworocznym meczu, który odbył się na sztucznej murawie stadionu przy ul. Traugutta. Oldboje Lechii pokonali 10:1 drużynę Samorządowców i Przyjaciół. Pierwszego gola w Nowym Roku strzelił dokładnie o 12.12 Maciej Kalkowski, skutecznie egzekwując rzut karny.

Oldboje Lechii zagrali w Nowy Rok przeciwko ekipie Samorządowców i Przyjaciół już po raz trzynasty, odnosząc jedenaste zwycięstwo.

– Wynik nie był najważniejszy. To znakomita okazja do spotkania ze znajomymi w Nowy Rok, złożenia sobie życzeń i przede wszystkim aktywności fizycznej – powiedział Maciej Kalkowski. 

– Często spędzam Sylwestra w Gdańsku, znów odwiedziłem stare śmieci i jestem z tego bardzo zadowolony, że mogłem zagrać w tym meczu, który jest fajną tradycją. Losy każdego z nas po karierze idą swoim torem, ale zawsze trzeba się szanować i pamiętać o sobie. Takie rzeczy tworzą tożsamość klubu i podobne tradycje trzeba kultywować – dodał Łukasz Surma, który zadebiutował w barwach Oldbojów Lechii. 

Mecz został zorganizowany przez Lechię i Gdański Ośrodek Sportu. Sponsorami natomiast byli tradycyjnie Restauracja Boma, Stowarzyszenie Kibiców Lechii „Lwy Północy” oraz Projekt Kibice Razem Lechia Gdańsk.

 

Oldboje Lechii - Samorządowcy i Przyjaciele 10:1 (5:0)

Bramki dla Lechii zdobyli: Tomasz Dawidowski 3 (jedna z karnego), Krzysztof Rusinek i Marek Zieńczuk po 2, Maciej Kalkowski (z karnego), Marek Widzicki i Krzysztof Brede. Autorem honorowego gola dla Samorządowców i Przyjaciół był Mirosław Jurczyk. 

Oldboje Lechii: Woźniak (41 Opuszewicz) - Górski, Kulwicki, Sierpiński, Widzicki, Brede, Surma, Zieńczuk, Dawidowski, Kalkowski, Rusinek, Głos, Kubsik, Merchut, Jakimowicz, Błondek, Łatkowski

Samorządowcy i Przyjaciele: Staniak (41 Stybor) - Sekuła, Kowalczys, Kuleta, Dziadek, Sałanowski, Jurczyk, Karnat, Knop, Świlski, Klawikowski, Babiński, Kulik, Marchel, Paszkiewicz, Korol, Kosznicki, S. Lewandowski, J. Lewandowski, Lula, Pawlusek.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się