15.07.2020, 20:30
    19.07.2020, 17:30

Z piekła do nieba! Lechia wygrywa Derby Trójmiasta! [RELACJA]

2020-05-31 21:23:00
Cóż to było za widowisko! Lechia Gdańsk ostatecznie pokonała Arkę Gdynia 4:3. Bohaterem Biało-Zielonych był nie kto inny jak nasz kapitan, Flavio Paixao, który zdobył dziś trzy bramki.

Pierwsze 45 minut nie zapowiadało takich emocji. W początkowej fazie gry, Lechia miała zdecydowaną przewagę. Największe zagrożenie Biało-Zieloni stwarzali w bocznych sektorach boiska, gdzie szczególnie aktywny był Rafał Pietrzak oraz Jaroslav Mihalik. Pomimo kilku dośrodkowań tej dwójki, Lechia nie była w stanie stworzyć dobrych sytuacji strzeleckich.  Z biegiem czasu gra obu zespołów się wyrównała. W 37 minucie Mateusz Młyński, pomocnik Arki znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Emocjami z drugiej połowy można by obdzielić kilka meczów. Wszystko zaczęło się w 50 minucie. Zawodnik Arki zagrał piłkę reką w polu karnym Lechii, za co Szymon Marciniak podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Flavio Paixao. Radość Lechistów nie trwała długo, bo już 10 minut później Marko Vejinovic doprowadził do wyrównania, również strzałem z 11 metrów. W 71 minucie Arka objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez zawodnika Gdynian, Jarosław Kubicki niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Kilka minut później znowu mieliśmy remis. Flavio wykazał się największą czujnością pod bramką Arki i skierował piłke do siatki. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2.

W 82 minucie sędzia podyktował drugi rzut karny dla zespołu gości. Tak samo jak za pierwszym razem, do piłki podszedł Marko Vejinovic i raz jeszcze pokonał Dusana Kuciaka. To był jednak dopiero początek emocji w tym meczu. Dwie minuty po bramce Arki, gola zdobył Conrado. Po analizie tej sytuacji, sędzia zdecydował się anulować tego gola z powodu zagrania piłki ręką przez naszego piłkarza. W 86 minucie nie było już jednak żadnych kontrowersji, kiedy rezerwowy Lechii, Łukasz Zwoliński, skierował piłką do bramki głową. Raz jeszcze mieliśmy remis! W końcu przyszła 95 minuta tego spotkania. Sędzia Marciniak 4 raz w tym meczu wskazał na wapno. Tym razem jednak miało to miejsce w polu karnym Arki. Do piłki podszedł nie kto inny jak Flavio Paixao i pewnym strzałem zapewnił nam kolejne zwycięstwo w derbach Trójmiasta. Nie możemy zapomnieć o cudownej interwencji Dusana Kuciaka, który w ostatniej akcji meczu sparował piłkę na poprzeczkę po strzale jednego z piłkarzy Arki.

Lechia Gdańsk odniosła swoje 11 zwycięstwo w derbach rozgrywanych w Ekstraklasie! TRÓJMIASTO JEST NASZE!

Lechia Gdańsk 4:3 Arka Gdynia

Flávio Paixão 50 (k), 76, 90 (k), Łukasz Zwoliński 87 - Marko Vejinović 60 (k), 82 (k), Jarosław Kubicki 71 (s)

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila (72, 24. Łukasz Zwoliński), 25. Michał Nalepa I, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak - 11. Jaroslav Mihalík (75, 35. Kenny Saief), 36. Tomasz Makowski, 6. Jarosław Kubicki, 9. Patryk Lipski, 17. Zé Gomes (65, 20. Conrado) - 28. Flávio Paixão.

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 26. Adam Danch, 23. Luka Marić, 6. Frederik Helstrup, 17. Adam Marciniak - 35. Mateusz Młyński, 15. Michał Kopczyński, 14. Michał Nalepa II, 10. Marko Vejinović (86, 4. Douglas Bergqvist), 7. Maciej Jankowski (75, 77. Nemanja Mihajlović) - 29. Oskar Zawada (80, 9. Dawit Schirtladze).