Z Resovią o 1/8 Pucharu Polski

2018-11-07 09:00:00
Dziś o godz. 13 Biało-Zieloni zagrają w 1/16 Pucharu Polski z Resovią w Rzeszowie. Resovia w poprzedniej rundzie wygrała 2:0 z Wartą Poznań. Transmisja spotkania na antenie Polsatu Sport.

Dzisiejszy przeciwnik Biało-Zielonych założony został w 1910 roku i gra obecnie w II lidze, czyli na trzecim szczeblu rozgrywek centralnych. Po siedemnastu meczach Resovia zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 23 punktów. Liderujący Widzew Łódź ma tych punktów 37. Klub z Rzeszowa to beniaminek II ligi. W zeszłym sezonie drużyna okazała się najlepsza w IV grupie III ligi.

 

Najlepszym strzelcem Resovii jest Bartłomiej Buczek, który po 17 meczach ma siedem goli. Drugi w kolejności jest Kamil Antonik z dorobkiem czterech trafień. Trenerem zespołu jest Szymon Grabowski, który objął Resovię w czerwcu zeszłego roku. 

 

Największe sukcesy klubu z Rzeszowa to 1/2 Pucharu Polski w sezonie 1980/81 oraz 2. miejsce w ówczesnej drugiej ludzie w sezonie 1982/83.

 

- Na pewno nie zlekceważymy przeciwnika - powiedział przed meczem trener Piotr Stokowiec. - Byłem osobiście na meczu w Grudziądzu i widziałem, że to drużyna bardzo niebzpezpiczna. Wiemy co pucharowe niespodzianki mogą nieść za sobą. Jesteśmy zwarci i gotowi, nie zlekceważymy tematu. 

 

Przypomnijmy, że Biało-Zieloni w 1/32 Pucharu Polski wyeliminowali Wisłę Kraków po rzutach karnych (5:4). W regulaminowym czasie gry było 1:1.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się