Za nami pierwsza edycja stażu trenerskiego Lechii Gdańsk [WIDEO]

2018-12-27 12:39:00
Pięć dni, prelekcje, warsztaty, obserwacje treningów i wiele więcej. W dniach 18-22 grudnia odbył się pierwszy staż trenerski Lechii Gdańsk.

Blisko 40 trenerów z całej Polski przez pięć dni uczestniczyło w prelekcjach członków sztabu pierwszej drużyny Lechii, a także obserwowało treningi lidera Ekstraklasy oraz drużyn młodzieżowych Akademii. Trenerzy Lechii chętnie tłumaczyli ćwiczenia i dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a przede wszystkim tajnikami codziennej pracy. 

 

- Cieszę się, iż mimo napiętego terminarza na koniec obecnego roku, udało nam się przeprowadzić staż trenerski dla grupy prawie czterdziestu trenerów - mówi Janusz Melaniuk, dyrektor sportowy Lechii Gdańsk. - Po zakończeniu usłyszeliśmy wiele pozytywnych komentarzy, co oznacza, że staż pod względem merytorycznym i organizacyjnym był na najwyższym poziomie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział oraz całemu sztabowi za profesjonalne przygotowanie i otwartość podczas zajęć. 

 

I tak trener Piotr Stokowiec opowiedział o funkcjonowaniu drużyny na poziomie ekstraklasy, drugi trener Łukasz Smolarow i analityk Zbigniew Oszmana o przygotowaniu techniczno-taktycznym, a trener Grzegorz Grzegorczyk o strukturze i programie Akademii Lechii Gdańsk. Oprócz tego swoje prelekcje mieli Jarosław Bieniuk i Maciej Kalkowski, trenerzy przygotowania motorycznego Mariusz Szymkiewicz i Damian Korba oraz psycholog Paweł Habrat.

 

- Cieszę się, że mogliśmy podzielić się swoją wiedzą i że staż cieszył się dużym zainteresowaniem - mówi Piotr Stokowiec, trener Biało-Zielonych. - Widać, że polscy trenerzy chcą się rozwijać i szukają inspiracji. Cenię to, że były bardzo mądre pytania i wspólnie rozmawialiśmy na ciekawe tematy. Trenerzy nie mają wielu okazji, by poznać funkcjonowanie sztabu ekstraklasowej drużyny od kuchni. My to umożliwiliśmy i mam nadzieję, że zainspirowaliśmy ich do tego, żeby się rozwijali i żeby byli lepszymi trenerami.

 

Na koniec cała grupa wspólnie obejrzała sobotni mecz Biało-Zielonych z Górnikiem Zabrze, który zakończył się wynikiem 4:0 dla gdańszczan.

 

Wideo-relacje ze stażu:

 

 

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się