• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Zapraszamy na Benefis Lecha Kulwickiego

2018-05-25 08:45:00
26 maja na stadionie przy ul. Traugutta odbędzie się Benefis Lecha Kulwickiego. W programie m.in. mecz Oldbojów Lechii Gdańsk i przyjaciół Kulwickiego.
To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 maja, na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta. Głównym punktem programu Benefisu będzie mecz Oldboje Lechii Gdańsk kontra przyjaciele Lecha Kulwickiego. W tej drugiej drużynie zobaczymy m.in. Tadeusza Fajfera, Andrzeja Merchela, Zbigniewa Kowalskiego, Jacka Grembockiego czy Jerzego Kruszczyńskiego. Z kolei występ w drużynie Oldbojów zapowiedzieli m.in. Sławomir Wojciechowski, Maciej Kalkowski, Tomasz Borkowski, Jarosław Bieniuk, Grzegorz Król czy Tomasz Dawidowski. Drużynę Przyjaciół poprowadzą Wojciech Łazarek, Bogusław Kaczmarek, Stanisław Stachura, Marian Geszke i Roman Korynt, natomiast Oldbojami dowodzić będą Jerzy Jastrzębowski, Józef Gładysz i Zdzisław Puszkarz.
 
Benefis rozpocznie się o godz. 17 meczem drużyn młodzieżowych. Mecz Oldboje - Przyjaciele zaplanowany jest na godz. 18. Wstęp na benefis jest darmowy, wystarczy odebrać darmowe wejściówki w kasach stadionu od godziny 16:30.
 
Lech Kulwicki to legenda pomorskiej piłki. „Jadzia”, jak nazywany był przez kolegów z zespołu, urodził się 2 listopada 1951 roku w Tczewie. Piłkarską karierę zaczynał w Unii Tczew, następnie grał w Flocie Gdynia, Stoczniowcu Gdańsk, a w 1977 roku trafił do Lechii, w której zadebiutował 3 września 1977 roku. 
 
Największym sukcesem Kulwickiego było zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski w 1983 roku oraz dwumecz z Juventusem Turyn w Pucharze Zdobywców Pucharów. „Jadzia” był wówczas kapitanem Biało-Zielonych.
 
Po występach w Lechii, Kulwicki wrócił do Tczewa i grał w tamtejszej Wiśle, a następnie wyjechał do Australii, gdzie występował w Polonii Sydney. Po zakończeniu kariery był asystentem trenerów Lechii: Janusza Kupcewicza, Jerzego Jastrzębowskiego i Romualda Szukiełowicza, a także pierwszym trenerem Wisły Tczew, Unii Tczew, Orła Trąbki Wielkie i Motławy Suchy Dąb.
 
Benefis Lecha Kulwickiego to trzecia tego typu impreza organizowana przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Dwa lata temu uhonorowany został Bogusław Kaczmarek, a rok temu Wojciech Łazarek.
 
 

 
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się