Zasady wejścia oraz dojazd na Stadion Energa Gdańsk w dniu 4.07.2020r.

2020-07-03 16:48:00

W związku z ogłoszonym w dniu 12 czerwca 2020r. rozporządzeniem Rady Ministrów – zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzone zostały następujące regulacje dotyczące meczów piłki nożnej PKO Ekstraklasy:

 

· Nałożono na widza obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektu. Wyjątek stanowi sprawdzenie tożsamości w punkcie kontroli dostępu do Stadionu lub na żądanie stewardów, konsumpcja żywności i napojów.

· Zezwolono na udostępnienie publiczności co czwartego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie. Obowiązek udostępniania co czwartego miejsca na widowni nie dotyczy:

· widza z dzieckiem poniżej 13. roku życia,

· widza z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności,

· widza z osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie,

· widzów wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

 

· Wprowadzono obowiązek elektronicznej sprzedaży biletów w celu uniknięcia gromadzenia się osób oraz konieczności dezynfekowania kolejnych stref stadionowych.

· Wprowadzono regulaminowy zakaz wnoszenia na obiekt bagażu podręcznego w postaci plecaków i toreb. W celu uniknięcia gromadzenia się osób oraz konieczności dezynfekowania kolejnych stref stadionowych punkt depozytowy w dniu meczowym nie będzie czynny.

· Nałożono na widza obowiązek zajęcia miejsca siedzącego wyznaczonego na bilecie wstępu. Organizator przypomina o konieczności zachowania bezpiecznego dystansu na trybunach obiektu zgodnie z obowiązującym rygorem sanitarnym. W skrajnych przypadkach zastrzega sobie prawo do możliwości usunięcia kibica z terenu imprezy masowej.

· Nałożono na widza obowiązek zachowania bezpiecznej odległości w celu zapobiegania grupowania się osób, w tym na udostępnionych parkingach stadionowych, obszarach wejść na stadion, ciągach komunikacyjnych oraz punktach gastronomicznych.

· Wprowadzono ograniczenia dotyczące korzystania z toalet publicznych, gdzie maksymalna liczba osób przebywających jednorazowo odpowiadać musi liczbie kabin w danym zespole toalet. Stewardzi zobowiązani są do zarządzania kolejkami w taki sposób, aby zachowane zostały możliwie maksymalne odległości pomiędzy osobami oczekującymi.

· Wprowadzono obowiązek dezynfekcji rąk widzów w punkcie kontroli dostępu do Stadionu oraz weryfikacji ich wiedzy pod kątem ww. obostrzeń.

 

Wchodząc na Stadion Energa Gdańsk każdy widz podejmuje świadomą decyzję oraz akceptuje ryzyko związane z zagrożeniami epidemiologicznymi, wywołanymi wirusem COVID-19. Kibice zobowiązani są przy tym do przestrzegania ww. warunków i obostrzeń.

 

DOJAZD

 

W związku z prowadzeniem prac modernizacyjnych na liniach 227 i 249 w dniu 4 lipca 2020 nie zostanie uruchomiony transport dla kibiców za pomocą kolejki SKM.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu w tym konkretnym przypadku będą tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283, które będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.

Na odjazd po zakończeniu meczu w zatoce przy wjeździe na parking P5 wzdłuż ul. Marynarki Polskiej ustawionych będzie 5 autobusów, którymi kibice będą mogli dostać się do Centrum (Dworzec Główny). Na powrót przejazd jest darmowy. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się