Zbigniew Smółka: Nie taki mieliśmy plan

2018-10-28 09:15:00
- Na pewno wielka szkoda. Dziś moi piłkarze zostawili kawał zdrowia i serca na boisku. Traciliśmy bardzo podobne bramki, można powiedzieć z niczego. Chcę jednak naprawdę pochwalić swój zespół za dzisiejszą grę - powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec Arki Zbigniew Smółka.

- Życie jest okrutne i brutalne, także piłka. Tadeusz Socha jest naszym ważnym ogniwem i bardzo przeżywa tę czerwoną kartkę. Bardzo długo nie grał, brakuje mu nieco rytmu meczowego. Nasza stabilna obrona nam się nieco posypała. Nie winię go za tę sytuację, bo decyduje w takie sytuacji ułamek sekundy – jedno mrugnięcie oka. Takie rzeczy się po prostu zdarzają. Wygrywamy i przegrywamy wszyscy.

 

- To chyba jakieś fatum. W 90 minucie w zasadzie z niczego piłka zostaje wrzucona w pole karne i przegrywamy mecz. Bardzo chcieliśmy, teraz płaczemy w szatni, ale musimy to udźwignąć. Musimy przeprosić naszych kibiców. Nie taki plan mieliśmy, nie tak to miało wyglądać. Do utraty bramki pokazaliśmy na boisku, że nie odstajemy i nie będziemy odstawać.

 

- Dzisiejsze derby to historia, smutna ale historia. Był to najważniejszy mecz, do którego byliśmy bardzo dobrze przygotowani i skoncentrowani. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że mamy przewagę żółtych kartek, mówiliśmy sobie gdzie powinniśmy być kreatywni i wytwarzać przewagę. Musimy wytworzyć przewagę. Pech Tadeusza – ułamek sekundy. Do meczów derbowych zawsze będziemy przygotowani na 120%. Wspaniale kibice nas motywowali po drodze. Przeżyłem to po raz pierwszy. Jestem cholernie wściekły, że minimum nie zremisowaliśmy tego meczu, bo powinniśmy byli to zrobić. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się