Zlatan Alomerović przed meczem z Wisłą Kraków [WYWIAD]

2018-09-24 10:00:00
Zlatan Alomerović w najbliższym meczu pucharowym z Wisłą Kraków zagra swój pierwszy oficjalny mecz w Biało-Zielonych. - Muszę być gotowy na swój moment - mówi.

Alomerović o tym, że wystąpi w meczu Pucharu Polski z Wisłą (25 września o godz. 20.30 w Krakowie) dowiedział się blisko dwa tygodnie wcześniej. - Miałem cel, by trenować i czekać na 25 września. Wisła to dobry zespół, mam z nią dobre wspomnienia z zeszłego sezonu i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. 

 

27-latek trafił do Lechii przed tym sezonem, ale rozpoczął go jako drugi bramkarz. We wszystkich dotychczasowych meczach ligowych numerem jeden był Dusan Kuciak.

 

- Muszę być gotowy na swój moment. Oczywiście, że są ciężkie momenty, ale szybko mijają, a ja myślę długofalowo. Jeśli trener powie, że mam grać, to zagram. Muszę być gotowy. Będąc drugim bramkarzem, nigdy nie wiesz kiedy będziesz potrzebny - podkreśla.

 

 

Alomerović zagrał za to pełne 90 minut w ostatnim meczu towarzyskim z Karpatami Lwów. 

 

- Zdziwiłem się, że aż tak dużo osób przyszło na mecz sparingowy. To było fajne uczucie zagrać na najpiękniejszym stadionie w Polsce. Nic dziwnego, że odbędzie się tu finał Ligi Europy. Chciałbym zagrać na nim oczywiście w LOTTO Ekstraklasie. 

 

Oprócz Dusana Kuciaka, w kadrze Lechii znajduje się również 17-letni Maciej Woźniak. 

 

- Maciej jest młody i wykonuje bardzo dobrą pracę. Myślę, że może się od nas dużo nauczyć. Często podpytuje nas i obserwuje nasze zagrania. Zresztą trener nam zawsze powtarza, żeby obserwować innych bramkarzy, np. W Champions League czy innych ligach. Ja, Maciek czy Dusan nie umiemy jeszcze wszystkiego, możemy się jeszcze dużo nauczyć. Uczymy się też dużo od siebie nawzajem.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się