• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.06.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  09.06.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.06.2020, 18:00

Złote Lwy Gdańskie 2019: Przedstawiamy drużyny

2019-06-11 19:00:00
Już w sobotę i niedzielę odbędzie się turniej Złote Lwy Gdańskie 2019. Na boisku przy ulicy Traugutta 29 zmierzy się 12 drużyn. Biało-Zieloni zagrają w grupie A z AS Pomorze, Wisłą Płock i AP21 Kraków.

Grupa A

 

Lechia Gdańsk

Drużyna Lechii z rocznika 2006 występuje w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy C2, w której rywalizuje z zawodnikami o rok starszymi. Piłkarze biorą również udział w prestiżowych turniejach. Biało-Zieloni zajęli m.in. 3. miejsce na MUKS Cup 2018 w Bydgoszczy. Zawodnicy Lechii regularnie są powoływani do Kadry Pomorza. Trenerami zespołu są Dawid Żmijewski i Łukasz Rusinek.

 

 

AS Pomorze

Drugi zespół pochodzący z Trójmiasta, który znalazł się w Grupie A turnieju. Od kilku lat drużyny Akademii Sportowej Pomorze pokazują się coraz śmielej na ogólnopolskich turniejach młodzieżowych i w rozgrywkach ligowych.

 

 

Wisła Płock

Drużyna z Mazowsza bierze udział w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. Dwa zespoły Wisły zajmują dwa pierwsze miejsca, a przez cały sezon strzeliły łącznie 410 bramek.

 

 

AP 21 Kraków

Zespół z Krakowa w minionym sezonie występował w Małopolskiej Lidze Młodzików Starszych. Młodzi piłkarze wzięli też udział w międzynarodowym turnieju Armada Cup w Lwowie.

 

 

Grupa B

 

Jagiellonia Białystok

Drużyna z Białegostoku jest członkiem grupy BIG6. Zawodnicy Jagiellonii w tym sezonie awansowali do I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Starszych. O awans walczyli ze starszymi rywalami, którzy urodzili się w 2004 roku.

 

 

Zagłębie Lubin

Miedziowi w tym sezonie rywalizują w dolnośląskiej Lidze Wojewódzkiej, w której pewnie prowadzą. 13 meczów wygrali, a zaledwie jedno spotkanie zakończyło się remisem. Poza rozgrywkami ligowymi biorą również udział w międzynarodowych turniejach młodzieżowych. W zakopiańskim API Cup zajęli 12. miejsce. W zeszłym roku zawodnicy z Lubina wygrali turniej Złote Lwy Gdańskie.

 

 

Arka Gdynia SI

Trzeci przedstawiciel Trójmiasta w turnieju Złote Lwy Gdańskie. Gdynianie w tym sezonie wzięli udział w II Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych i zajęli 3. miejsce. W 20 meczach ponieśli 5 porażek.

 

 

CWZS Bydgoszcz

Drużyna, która zdominowała w tym sezonie I Ligę Wojewódzką Młodzika Starszego w kujawsko-pomorskim. Na dwa mecze przed końcem rozgrywek zawodnicy CWZS są pewni zwycięstwa w lidze, w której rywalizowali m.in. z Elaną i JSS Toruń. W poprzedniej edycji Złotych Lwów Gdańskich zajęli 3. miejsce.

 

 

Grupa C

 

Pogoń Szczecin

Drużyna Portowców jest członkiem grupy BIG6. Bierze udział w wielu międzynarodowych turniejach m.in. API Cup Zakopane czy IberCup w Portugalii. Zawodnicy z zespołu Pogoni są regularnie powoływani na zgrupowania kadry narodowej i Akademii Młodych Orłów.

 

 

Górnik Zabrze

Przedstawiciele Górnego Śląska w tym roku zagrali w kilku turniejach międzynarodowych. Podczas Dalmatinko Cup w Chorwacji dotarli do 1/8 finału, a w Mainova Cup uplasowali się na 9. miejscu.

 

 

Valerenga Football

Norweska drużyna, która regularnie odwiedza gdański turniej. W poprzedniej edycji piłkarze Valerengi Oslo zajęli 10. miejsce.

 

 

 

Jaguar Gdańsk

Kolejny przedstawiciel Trójmiasta. Zawodnicy Jaguara rywalizują w Lidze Wojewódzkiej Młodzików Starszych. W 27 meczach w trwającym sezonie ponieśli zaledwie 4 porażki, strzelając przy tym ponad 100 bramek.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się