• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Zmarł Ryszard Dziadek

2018-04-10 21:03:00
W nocy z poniedziałku na wtorek , po ciężkiej chorobie w wieku 68 lat zmarł Ryszard Dziadek, były piłkarz Lechii Gdańsk w latach 70-tych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 kwietnia o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym w Opolu.

 

Obrońca z Kępna został zawodnikiem Lechii Gdańsk w 1975 roku, wspierając Biało-Zielonych do 1979 roku.

 

Piłkarski debiut Ryszarda Dziadka to Odra Opole, gdzie zaczął grać bardzo wcześnie, bo już w wieku 17 lat. Z powodu postury fizycznej zakwalifikowany został na obrońcę, choć marzył o zdobywaniu goli.

 

Dziadek regularnie występował w reprezentacji Polski juniorów, a także w kadrze młodzieżowej. Był poważnie rozpatrywany przez trenera kadry narodowej Kazimierza Górskiego na wyjazd na igrzyska olimpijskie do Monachium. Jednak złamanie nogi podczas meczu ligowego i roczna przerwa w karierze, udaremniły tę możliwość.

 

Poza tym że był jednym z najlepszych ligowych obrońców, to miał znakomity strzał z dystansu - mówi Andrzej Strejlau w wywiadzie na temat Ryszarda Dziadka w "Sportowych Faktach”. Strzał, od którego jak mówiono, trzęsły się poprzeczki.

 

W barwach Lechii rozegrał 70 meczów i strzelił 4 bramki, dopóki z powodu coraz częstszych problemów zdrowotnych związanych ze złamaną nogą, nie zakończył swojej kariery.

 

Zarząd klubu, piłkarze, trenerzy oraz pracownicy składają rodzinie oraz bliskim najszczersze kondolencje, łącząc się w żałobie.