27.04.2019, 20:30
    12.05.2019, 18:00

Zwycięstwo na inaugurację 2019 roku! Lechia - Pogoń 2:1

2019-02-09 22:40:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy zmierzyli się na Stadionie Energa Gdańsk z zespołem Pogoni Szczecin. Mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Zielonych 2:1, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Filip Mladenović i Flavio Paixao. Dla Pogoni trafił natomiast Kamil Drygas.

Bardzo długo czekaliśmy na pierwszy ligowy gwizdek w 2019 roku, ale było warto! Już od samego początku mogliśmy spodziewać się ciekawego widowiska prezentowanego z obu stron. W 2. minucie obrońcom Lechii uciekł Radosław Majewski, ale jego strzał z bliskiej odległości wybronił Dusan Kuciak. Na odpowiedź Lechii nie musieliśmy długo czekać. W 8. minucie świetnie z rzutu wolnego przymierzył Filip Mladenović, który strzałem z około 18 metrów pokonał Łukasza Załuskę. W kolejnych minutach Portowcy zmuszeni byli gonić wynik, co miało wpływ na obraz gry. Przyjezdni prowadzili atak pozycyjny, a podopieczni Piotra Stokowca starali się wyprowadzać szybkie akcje z własnej połowy boiska. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a Biało-Zieloni zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą odsłonę sobotniej rywalizacji Biało-Zieloni rozpoczęli od mocnego uderzenia! W kierunku bramki groźnie uderzali Daniel Łukasik i Filip Mladenović, ale w obu sytuacjach skutecznie interweniował golkiper Portowców. W 54. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Pogoni, który na bramkę zamienił Kamil Drygas. Kolejne minuty to głównie walka w środkowej strefie boiska, ale oba zespoły miały tego dnia ochotę na więcej. Na początku ostatniego kwadransa rywalizacji Łukasik dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie wychodzącego z bramki Załuskę uprzedził Flavio Paixao i skierował piłkę do siatki! W 82. minucie pogubiła się defensywa Pogoni, ale Biało-Zieloni nie zdołali tego wykorzystać. Ostatecznie z około 30 metrów w kierunku bramki uderzył Tomasz Makowski, ale młody pomocnik minimalnie się pomylił. W 89. minucie blisko zdobycia trzeciego gola dla Lechii był Konrad Michalak, ale Załuska nie dał się pokonać. Ostatnie minuty to napór Pogoni, która próbowała zmienić niekorzystny wynik, ale bez powodzenia. Trzy punkty zostały w Gdańsku, a Lechia przedłużyła świetną passę na własnym stadionie.