09.02.2019, 20:30
    16.02.2019, 20:30

Zwycięstwo na koniec roku! Lechia - Górnik 4:0

2018-12-22 19:50:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy rozegranym na Stadionie Energa Gdańsk pokonali zespół Górnika Zabrze 4:0. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobyli Artur Sobiech, Rafał Wolski, Filip Mladenović i Flavio Paixao.

Biało-Zieloni od początku narzucili własne warunki gry, utrzymując się długo w posiadaniu piłki na połowie przeciwników. Podopieczni Piotra Stokowca starali się często zagrywać piłkę w pole karne w poszukiwaniu Artura Sobiecha czy Flavio Paixao. W 9. minucie gdańszczanie wyprowadzili bardzo groźną kontrę. Rafał Wolski zagrał na lewą stronę boiska do Lukasa Haraslina, który zagrał w tempo do wbiegającego Filipa Mladenovica. Serbski obrońca zdecydował się oddać strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę. Pięć minut później Lechiści byli już skuteczniejsi. Haraslin zwiódł w szesnastce obrońcę i uderzył na bramkę! Zaskoczony Tomasz Loska odbił piłkę przed siebie, gdzie formalności dopełnił dobrze ustawiony Artur Sobiech. Dla doświadczonego napastnika było to czwarte trafienie w trwającej kampanii ligowej. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Lechia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, Górnik natomiast starał się sporadycznie zagrozić naszej bramce, głównie po stałych fragmentach gry, z których zabrzanie są niebezpieczni.

Po zmianie stron Górnik próbował odważniej ruszyć do przodu, ale Lechia nie zamierzała oddawać łatwo inicjatywy. W dodatku w 51. minucie Biało-Zieloni podwyższyli prowadzenie! Błąd jednego z obrońców wykorzystał Wolski, który z bliskiej odległości posłał futbolówkę do siatki. W 55. minucie Lechia prowadziła już 3:0! Sobiech dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Mladenovica, a nasz lewy obrońca pewnym strzałem w długi róg pokonał Loskę! Zabrzanie nie podłamali się, rzucając wszystkie siły do ataku, co stwarzało okazje do wyprowadzania kolejnych kontrataków przez podopiecznych Stokowca. W ostatnich minutach gra toczyła się jednak głównie w środkowej strefie boiska, a wynik nie uległ już zmianie. Górnicy próbowali zdobyć honorowe trafienie, ale brakowało im dzisiaj argumentów w ofensywie. Lechia pewnie pokonała dziś gości z Zabrza, dzięki czemu 2018 rok zakończy na pierwszym miejscu.

20. kolejka LOTTO Ekstraklasy

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 4:0 (1:0)

Bramki: Artur Sobiech (14.), Rafał Wolski (51.), Filip Mladenović (55.), Flavio Paixao (72.)

Żółte kartki: Rafał Wolski (Lechia) - Michał Koj, Szymon Matuszek (Górnik)

Sędzia: Bartosz Frankowski     Widzów: 9 757

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski - Flavio Paixao (K), Rafał Wolski (64. Konrad Michalak), Lukas Haraslin (82. Egy Maulana Vikri) - Artur Sobiech

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Michał Koj, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Szymon Matuszek (K) (83. Adam Ryczkowski), Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz (46. Maciej Ambrosiewicz) - Jesus Jimenez, Kamil Zapolnik (67. Łukasz Wolsztyński), Igor Angulo